Dr. Ben Carson Čistá hodnota

Kolik stojí Dr. Ben Carson?

Čistá hodnota Dr. Ben Carsona: 30 milionů dolarů

Čisté jmění Dr. Ben Carsona : Dr. Ben Carson je americký neurochirurg, který má čistou hodnotu 30 milionů dolarů. Byl kandidátem na prezidenta Spojených států na republikánském lístku v roce 2016.

Časný život: Benjamin Solomon Carson starší se narodil v Detroitu v Michiganu 18. září 1951. Carsonově matce Sonyě bylo pouhých 13 let, když se provdala za jeho otce, 28letého Roberta Solomona Carsona. Poté, co jeho otec ukončil vojenskou službu, se rodina přestěhovala do Chattanooga Tennessee. V roce 1959 se Carsonovi rodiče rozešli a žil se svou matkou a bratrem v Bostonu. O dva roky později se přestěhovali zpět do Detroitu, kde Carson navštěvoval jihozápadní střední školu a ve své třídě promoval na třetím místě.

Vzdělání a kariéra jako chirurg: Carson vystudoval Yale University na stipendiu na plný úvazek a poté získal lékařský titul na lékařské fakultě University of Michigan. Poté, co se nejprve akademicky potýkal, byl vyzván, aby buď vypadl, nebo si vzal sníženou zátěž ve třídě a absolvování studia trvalo déle. Pokračoval v pravidelné zátěži v plné třídě a jeho známky se pomalu zlepšovaly. Promoval v roce 1977 a byl zvolen do Alpha Omega Alpha Honor Medical Society. Carson byl následně přijat do neurochirurgického programu na Lékařské fakultě Univerzity Johna Hopkinse, kde působil jeden rok jako chirurgický stážista a poté pět let jako neurochirurgický rezident. Poslední rok dokončil jako hlavní rezident v roce 1983. Carson strávil rok 1983–1984 jako vedoucí registrátor v neurochirurgii v nemocnici v Perthu v západní Austrálii.

V roce 1984 byl Carson jmenován ředitelem dětské neurochirurgie na univerzitě Johns Hopkins University. Byl profesorem neurochirurgie, onkologie, plastické chirurgie a pediatrie u Johna Hopkinse a operoval přibližně 300 dětí ročně. (Z původních 500 ročně.) Jako chirurg se specializoval na traumatická poranění mozku, nádory mozku a míchy, epilepsii a další neurologické a vrozené poruchy. Carson byl součástí oživení hemisferektomie, chirurgického zákroku, při kterém je odstraněna část nebo celá jedna hemisféra mozku, aby se zvládla těžká epilepsie u dětí. Postup zdokonalil a mnohokrát provedl.

Carson je nejvíce uznáván jako muž, který vedl chirurgický zákrok pro první pár úspěšně oddělených dvojčat v roce 1987. Vedl tým 70 chirurgů k oddělení Patricka a Benjamina Bindera, kteří byli spojeni v zadní části hlavy. Tým nacvičoval chirurgii několik týdnů a cvičil na dvou panenkách spojených dohromady suchým zipem. Je smutné, že ačkoli Carson dokázal oddělit chlapce, obě dvojčata byla ponechána ve vegetativním stavu, přičemž ani jedno z dvojčat nemohlo mluvit nebo se o sebe postarat a stalo se institucionalizovaným státním oddělením. Podle jeho strýce v roce 2015 zemřel Patrick Binder někdy v posledním desetiletí. Operace Binder sloužila jako plán pro oddělení spojených dvojčat a byla v následujících desetiletích vylepšena a úspěšně použita alespoň v jednom dalším výsledku. Chirurgie ho uvedla do veřejného reflektoru, který vyústil v několik publikačních obchodů a vedlejší kariéru jako motivační řečník.

Zejména Carsonova práce týkající se dětské neurochirurgie byla oslavována jako průkopnická a v roce 2008 mu byla udělena Prezidentská medaile svobody. Carson nechal své poznatky a výzkum vytisknout ve více než stovce publikací. V červenci 2013 odešel Carson z oboru chirurgie.

(Foto: Justin Sullivan / Getty Images)

Politická kariéra: Na Národní modlitební snídani v roce 2013 se dostal na titulky poté, co přednesl to, co mnoho lidí považovalo za ostře konzervativní projev. Tato událost má obvykle apolitickou povahu a Carson si sedl jen na deset stop od politiky a filozofie prezidenta Baracka Obamy.

V roce 2016 byl Carson kandidátem na prezidenta Spojených států v republikánských primárkách. Hned na začátku vedl hlasování, ale poté zaznamenal pokles jeho počtu poté, co vydal kontroverzní reklamy a v prezidentských debatách nedosahoval dobrých výsledků. Carson pozastavil svůj běh 4. března po volbách Super úterý. Oznámil, že se stane novým národním předsedou skupiny My Faith Votes, skupiny, která vybízí křesťany k volbám. Carsonova kampaň utratila 58 milionů $, přičemž většina peněz šla na politické konzultanty a na fundraising. Týden poté, co pozastavil svou kampaň, podpořil Donalda Trumpa.

V březnu 2017 byl prezidentem Donaldem Trumpem jmenován 17. tajemníkem Spojených států pro bydlení a rozvoj měst. Carson označil za demokrata (před rokem 1981), republikána (1981 až 1999 a znovu počínaje rokem 2014) a nezávislého (1999-2014).

Autor: Carson napsal několik článků v recenzovaných časopisech. Je autorem nejprodávanějších knih Gifted Hands: The Ben Carson Story v roce 1992, Think Big: Unleashing Your Potential for Excellence v roce 1996, The Big Picture: Získání pohledu na to, co je v životě opravdu důležité v roce 2000, Riskuj: Naučit se identifikovat, Vyberte si a žijte s přijatelným rizikem v roce 2009 America the Beautiful: Znovuobjevení toho, co tento národ udělalo skvělým v roce 2013, Jeden národ: Co můžeme udělat pro záchranu americké budoucnosti v roce 2014, Jeden hlas: Vyjádřete svůj hlas v roce 2014, máte Brain: Teen's Guide to THINK VELKÝ. v roce 2015 Můj život: Založeno na knize Nadané ruce v roce 2015 a Dokonalejší unie: Co my lidé můžeme udělat, abychom získali zpět naše ústavní svobody v roce 2015.

Osobní život: Carson se oženil s autorkou Candy Carsonovou v roce 1975 a pár má tři děti, Rhoeyce, Benjamin Jr a Murray. Jejich nejstarší syn Murray se narodil v Perthu, když tam Carson pobýval. Carsonovi byla diagnostikována rakovina prostaty v roce 2002 a podstoupil úspěšnou dvouhodinovou operaci v nemocnici Johns Hopkins. Ben a Candy koupili v roce 2001 nemovitost o rozloze 48 akrů v Upperco v Marylandu. V roce 2013 se přestěhovali do West Palm Beach na Floridě. V únoru 2017, po svém potvrzení jako tajemník pro bydlení a rozvoj měst, koupil Carson dům ve Vídni ve Virginii za 1,22 milionu dolarů a prodal svůj dům ve West Palm Beach za více než 900 000 $.

Dr. Ben Carson Čistá hodnota

Ben Carson

Čistá hodnota: 30 milionů $
Datum narození: 18. září 1951 (69 let)
Rod: mužský
Profese: Lékař
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse