Herečka Elizabeth Downton Abbey Elizabeth McGovern se vrací do své role

Herečka Elizabeth McGovern dorazí na světovou premiéru filmuHerečka Elizabeth McGovern dorazí na světovou premiéru filmu Downton Abbey v Londýně, 9. září 2019. (Vianney Le Caer/Invision/AP) Herečka Elizabeth McGovern dorazí na světovou premiéru filmu Downton Abbey v Londýně, 9. září 2019. (Vianney Le Caer/Invision/AP) 'Opatství Downton.' (Zdvořilost) Osmá část Neděle 23. února 2014 21:00 - 23:00 ET na MASTERPIECE na PBS Lady Rose se setká s princem z Walesu a stojí před dilematem. Potíže také sužují Corainu matku a bratra Edith a téměř všechny ostatní v opatství Downton. Zobrazeno: Elizabeth McGovern jako Cora, hraběnka z Granthamu (C) Nick Briggs/Carnival Film & Television Limited 2013 pro MASTERPIECE Tento obrázek lze použít pouze k přímé propagaci MASTERPIECE CLASSIC. Žádná další práva se neudělují. Všechna práva vyhrazena. Pouze pro redakční použití. POUŽITÍ NA STRÁNKÁCH TŘETÍCH STRAN TAKOVÉ JAKO FACEBOOK A TWITTER NENÍ POVOLENO.

Hraběnka z Granthamu by vás chtěla srdečně pozvat do svého šatníku. Není naplněna komplikovanými korálkovými dobovými šaty. Elizabeth McGovern, která žije v Londýně se svým manželem filmovým režisérem Simonem Curtisem, je jako každá jiná pracující maminka.

Ano, vykopává dobré úzké džíny. Ráda se vracím do minulosti jako herec, ale stejně ráda bych spálila své korzety, žertovala. Ve svém vlastním životě sáhnu po kalhotách.

To se neděje-přinejmenším ne na plátně letos na podzim-když se 58letá rodačka z Illinois, která zahájila svou filmovou kariéru v Oskarových obyčejných lidech Roberta Redforda a byla nejlepší nominací na Oscara za film Ragtime Miloše Formana, se vrací do známé a elegantní důvody.Připravte se na uvaření čaje a zvedněte prst, když v pátek 20. září přijde opatství Downton do multiplexů. Nový film je pokračujícím příběhem rodiny Crawleyových, bohatých majitelů rozsáhlého panství na anglickém venkově na počátku 20. století.

Review Journal: Co je pro vás skvělá neděle v Londýně?

Elizabeth McGovern: Miluji život v Chiswicku (v západním Londýně). Jsem tak vděčný, že mě tam život zavedl, protože tam jsem měl být. Takže když jsem doma, nádherná neděle je jen trávením času s mým manželem (Curtis režíroval Můj týden s Marilyn) a našimi dcerami, pokud mají čas. Možná se půjdeme projít. Zajděte si na dobrou kávu a přečtěte si noviny. Nebo vezmeme Tube do některého z muzeí.

Jste nadšení, že Downton Abbey zaplní velkou obrazovku?

To je milé. Je to vzrušující pro všechny. Tento film znamenal, že se celé obsazení mohlo vidět a trávit spolu skutečný čas. To byla taková radost. Je také úžasné slyšet, jak jsou lidé nadšení z toho filmu.

Co nám můžete říci o zápletce?

Není zasazen příliš daleko od místa, kde jsme skončili poté, co série skončila v roce 2016. Návštěva anglického krále a královny, která přivádí domácnost do chaosu. Mezi královským štábem a naším štábem je napětí. Opravdu nemohu říci mnohem víc, protože to nechci zničit.

show v las vegas v lednu 2016

Jak těžké bylo vklouznout zpět do mysli Cory Crawleyové, hraběnky z Granthamu?

Svým způsobem to vypadalo, že jsme nikdy neodešli. Bylo to, jako by svítal nový den a neuběhl žádný čas. Co pomohlo, bylo vidět všechny mé kolegy herce. Navíc za ty roky, co se televizní seriál natáčel, vám mohu říci, že se dům příliš nezměnil. Překvapilo mě, když jsem viděl, že se ani příliš mnoho stébel trávy nepohnulo.

Jaká byla nejlepší část zážitku z Downtonu?

V té práci se stalo něco mimořádného. Bylo potěšením v průběhu času pracovat se skupinou umělců. Při natáčení filmů jen zřídka vidíte stejného člověka dvakrát. Ale abych byl na scéně Downtonu po všechny ty roky, vytvořil jsem skutečné vztahy. Existuje důvěra. Tito lidé jsou moje rodina.

Co vás přitahovalo k postavě?

Byla to ryba bez vody. Byla součástí secesní bohaté Ameriky. Její otec byl samorost. Když se provdala za Roberta, věřím, že měla pocit, že je do něj zamilovaná, dokonce i na začátku. Dohoda přišla jako první pro Roberta, který udělal, co bylo nutné pro záchranu panství.

Ale milují se navzájem.

Oženil se s ní za její peníze. Na jejich manželství je hezké, že se pro oba stalo šťastným a milujícím.

Jaký byl váš nejtěžší okamžik pro natáčení seriálu? A nejnapínavější?

Když Cora přišla o dceru, bylo to srdcervoucí. Bylo to pro mě hluboce bolestivé. Nejnapínavější? Miluji vztah, který má Cora se svou tchýní (hraje ji Dame Maggie Smith). Je dobře, že je Cora ocelová, protože v dávných dobách měla pocit, že je pro svoji tchyni zklamáním. Nyní je považuji za přátele a spojence.

Pamatujete si svůj poslední dialog ze série?

Jedna z mých posledních vět, kterou jsem milovala, je, když Cora řekla svému manželovi, co chce do budoucna. Cora říká: Přeji si dlouhý a šťastný společný život, ve kterém my dva sledujeme, jak děti rostou. Jednoduché a krásné.

Vyrostl jste v Evanstonu, Illinois, kde vaše matka byla učitelkou na střední škole a váš otec byl profesorem práva na Northwestern University. Co udělali z toho, že chcete jednat?

Stále si myslím, že moje rodina je trochu zmatená mou láskou k herectví!

Co si pamatujete z debutu ve filmu Obyčejní lidé Roberta Redforda?

Připadá mi to jako takový sen. Byl jsem tak mladý a nezkušený, ale byl jsem v rukou režiséra, který byl tak inteligentní a naprosto úžasný muž. Robert Redford také informoval sestavu s jemností a laskavostí. Myslel jsem, že celý byznys bude jako ta zkušenost.

Nedávno jste produkovali film The Chaperone, odehrávající se ve 20. letech 20. století, o ženě starší 50 let, která doprovází 15letou budoucí ikonu Louise Brooks do New Yorku. Proč je důležité vyprávět příběhy o ženách, které vydělaly několik desetiletí?

Mám rád příběhy o probuzení, které se může stát v každém věku. Cítím se, jako bych ho měl v padesáti. Stále se učím a objevuji o sobě. Je příjemné, že lidé tyto příběhy vidí, protože Hollywood ve filmech nebo televizi tolik nereprezentuje ženy po padesátce. Svou víru v sebe můžete vybudovat v každém věku.