Čistá hodnota Dona Kinga

Kolik stojí Don King Worth?

Čistá hodnota Dona Kinga: 150 milionů $

Čistá hodnota Dona Kinga : Don King je americký podnikatel, který má čistou hodnotu 150 milionů dolarů. Don King je všeobecně považován za jednoho z nejslavnějších a nejúspěšnějších promotérů boxu všech dob. Pravidelně dělal titulky pro svůj jedinečný obraz a své kontroverzní činy. Pokud jde o jeho kariéru, Don King reprezentoval některá z největších jmen v boxu včetně Muhammad Ali , Mike Tyson , George Foreman , Evander Holyfield, Larry Holmes, Julio César Chávez, Andrew Golota, Félix Trinidad, Roy Jones Jr. a Marco Antonio Barrera. Byl promotérem nejslavnějších bojů Muhammada Aliho, Rumble in the Jungle a Thrilla v Manile. Ačkoli mnoho lidí zůstává rozděleno ohledně jeho příspěvků do světa boxu, je nepopiratelné, že si Don King udělal působivé jméno.

Časný život: Don King se narodil 20. srpna 1931 v Clevelandu ve státě Ohio. Poté, co navštěvoval střední školu, navštěvoval Kent State University, i když brzy vypadl. Kingovy rané účasti v organizovaném sportu byly přinejmenším podezřelé. Zpočátku provozoval nelegální sázkovou operaci ze suterénu obchodu s nahrávkami, ale tato operace se zastavila, když byl King uvězněn za vraždu.

Ve vězení strávil Don King většinu času čtením a sebevzděláváním. Nakonec král za své zločiny dostal plnou milost - ale až poté, co byl na mnoho let propuštěn z vězení. Četné významné osobnosti psaly dopisy soudům na podporu Kinga, což nepochybně přispělo k „vyčištění“ jeho obrazu.

Po propuštění se Don King okamžitě začal věnovat kariéře promotéra boxu. Důležitým prvním krokem v jeho kariéře bylo přesvědčit Mohammeda Aliho, aby bojoval v charitativní akci, která by pomohla získat peníze pro nemocnici. Poté navázal partnerství s Donem Elbaumem. Elbaum měl dlouholeté zkušenosti jako promotér boxu a již zastupoval různé úspěšné boxery.

Průlom: Průlom Dona Kinga nastal, když vyjednal rekordní peněženku ve výši 10 milionů dolarů za očekávané zúčtování mezi Georgem Foremanem a Mohammedem Ali v roce 1974. Tento boj byl propagován jako „Rachot v džungli“ a odehrál se v africkém Zairu. Jedním z důvodů, proč mohl Don King vládnout nad ostatními soupeřícími promotéry, byla skutečnost, že se mu podařilo vyjednat peněženku s vládou Zairu.

V roce 1975 propagoval King další z Aliho bojů, tentokrát proti Chucku Wepnerovi. Ačkoli mnozí předpokládali, že Ali zvítězí nad Wepnerem, smolař dokázal Aliho srazit. Naštěstí pro Aliho a Kinga byl tovaryš vyřazen v umírajících sekundách boje.

Králův další velký úspěch přišel s podporou Aliho boje proti Joe Frazierovi. Don King nazval toto setkání „Thrilla in Manilla“ kvůli své poloze v hlavním městě Filipín.

Přestože se Mohammed Ali zaměřoval hlavně na Dona Kinga, rozšířil své působení i na mnoho dalších úspěšných boxerů, jako jsou Larry Holmes, Salvador Sanchez, Roberto Duran, Mike Tyson, Wilfried Benitez a Alexis Arguello. To pokračovalo mnoho let po odchodu Mohammeda Aliho do důchodu.

Foto: Boris Streubel / Bongarts

Aktivity mimo box: Kromě boxu Don King řídil Victory Tour Michaela Jacksona. Koupil také noviny s názvem Volejte a pošlete a běžel to jako redaktor po mnoho let.

Legální problémy: Když Don King provozoval svou nelegální sázkovou operaci, zavraždil dva muže. Při jednom incidentu King střelil muže do zad, zatímco se pokoušel vyloupit jedno ze svých podzemních provozoven hazardních her. Ve druhém incidentu Don King ušlapal muže k smrti, protože dlužil králi 600 $. Muž byl bývalým zaměstnancem Kinga. K těmto dvěma vraždám došlo v letech 1964 až 1967.

Soud dospěl k závěru, že první vražda, při které král střelil muže do zad, byla ospravedlnitelnou vraždou, protože král byl okraden. Za druhou vraždu, při které král našlapal svého zaměstnance k smrti, byl King shledán vinným z vraždy druhého stupně. To by se však později změnilo na zabití z nedbalosti, protože to bylo považováno za „v zápalu okamžiku“.

Don King byl žalován řadou boxerů. Mohammed Ali vzal Kinga před soud v roce 1982 s tím, že mu byla nedostatečně vyplacena částka 1,1 milionu dolarů. Případ byl projednán mimosoudně za urovnání 50 000 $. Někteří navrhli, že Ali byl během této doby využíván, protože byl ve špatném zdravotním a psychickém stavu.

Larry Holmes uvedl, že ho Don King podvedl z 10 milionů dolarů v penězích na bojové peněženky. Po žalování Kinga boxer souhlasil s vypořádáním ve výši 150 000 $. Souhlasil také s tím, že nebude o králi na veřejnosti říkat negativní věci.

Tim Witherspoon tvrdí, že byl podveden k předání více než 80% svých peněz na boj Kingovi a jeho spolupracovníkům. To je mnohem víc, než dovoluje zákon. To znamenalo, že Tim Witherspoon často předával více než dvě třetiny všeho, co udělal v každém boji, včetně sankčních poplatků a dalších plateb, které měly být stíhačce poskytnuty. Witherspoon byl také nucen trénovat v Kingově vlastní tělocvičně za cenu, spíše než trénovat jinde zdarma. Poté, co žaloval Kinga za více než 25 milionů dolarů, se nakonec mimosoudně usadil za 1 milion dolarů.

Mike Tyson si také myslel na Dona Kinga. Tyson tvrdil, že jeho promotér ho během desetiletí, kdy spolu pracovali, oklamal z milionů dolarů. Nakonec Kinga žaloval za 100 milionů dolarů a mimosoudně se vypořádal s 14 miliony dolarů.

Mnoho dalších boxerů by nakonec přišlo s podobnými účty. Někteří dokonce navrhli, aby Kingovi hrozilo zabití nebo vážné zranění boxerů, pokud nebudou bojovat nebo nebudou dělat určité věci.

Uvádí se, že Don King byl zatčen více než 35krát za různé trestné činy.

Čistá hodnota Dona Kinga

Don King

Čistá hodnota: 150 milionů $
Datum narození: 20. srpna 1931 (89 let)
Rod: mužský
Výška: 6 ft 1 v (1,87 m)
Profese: Promotér, herec
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse