Dick Van Dyke Čistá hodnota

Kolik stojí Dick Van Dyke?

Čistá hodnota Dicka Van Dyke: 50 milionů $

Čistá hodnota Dicka Van Dyke: Dick Van Dyke je legendární herec, komik, režisér a producent, který má čistou hodnotu 50 milionů dolarů. Čisté jmění si vydělal díky svým hereckým rolím v mnoha úspěšných filmech, muzikálech, televizních sitcomech a dramatech a také jako režisér a producent. Možná je nejlépe známý díky svým rolím v kultovních hudebních filmech, jako jsou například „Bye Bye Birdie“ (1963), „Mary Poppins“ (1964) a „Chitty Chitty Bang Bang“ (1968).

Časný život: Richard Wayne Van Dyke, lépe známý jako Dick Van Dyke, se narodil ve West Plains v Missouri 13. prosince 1925. Jeho matka Hazel Victoria (rozená McCord) byla stenografkou a jeho otec Loren Wayne „Cookie“ Van Dyke , byl prodavač. Byl vychován v Danville ve státě Illinois spolu se svým mladším bratrem Jerrym Van Dykem, který byl také hercem.

V roce 1944, kdy byl seniorem, opustil střední školu s úmyslem připojit se k vojenským vzdušným silám Spojených států a během druhé světové války trénovat jako pilot. Několikrát mu byla odepřena služba kvůli podváze, ale nakonec byl přijat jako rozhlasový hlasatel a později jako člen Speciální služby, kde bavil vojáky.

Kariéra: Na konci 40. let 20. století začal Van Dyke pracovat jako rozhlasový DJ ve svém rodném městě. Byl také součástí komediálního dua s umělcem pantomimy Philem Ericksonem. Společně cestovali po západním pobřeží a na počátku 50. let se objevili v místní televizní show The Merry Mutes v Atlantě ve státě Georgia. Mezi jeho další raná vystoupení v televizi patří „Chance of a Lifetime“ v roce 1954 „The Phil Silvers Show“ (1957-1958) „The Pat Boone Chevy Showroom“ v ABC a „The Polly Bergen Show“ v NBC. V roce 1959 debutoval Van Dyke na Broadwayi v inscenaci „Dívky proti chlapcům“. Poté hrál hlavní roli v seriálu „Bye Bye Birdie“ od roku 1960 do roku 1961. Za své vystoupení v seriálu „Bye Bye Birdie“ získal Van Dyke cenu Tony pro nejlepšího herce v roce 1961 a muzikál vyhrál čtyři další ceny Tony.

Od roku 1961 hrál Van Dyke ve svém vlastním sitcomu CBS „The Dick Van Dyke Show“, kde hrál postavu komediálního spisovatele Roba Petrieho. Přehlídka trvala až do roku 1966 a během této doby získal tři ceny Emmy za vynikajícího hlavního herce v komediálním seriálu. Seriál také získal čtyři ceny Emmy za vynikající komediální seriál. V show se s ním objevilo hvězdné obsazení představující prominentní herce jako Rose Marie, Morey Amsterdam, Jerry Paris, Ann Morgan Guilbert a Mary Tyler Moore. Dalším projektem Van Dyke byl jiný, nesouvisející sitcom „The New Dick Van Dyke Show“, který probíhal v letech 1971 až 1974. Tato show byla méně úspěšná než jeho první show, ale za svůj výkon stále získal nominaci na Zlatý glóbus. Třetí přehlídka pojmenovaná po něm, ‚Van Dyke and Company ', byla krátkotrvající komediální show, která zahrnovala také Andy Kaufman a Super Save Osborne. Trvalo to jen tři měsíce, ale přesto se podařilo vyhrát cenu Emmy za vynikající komediální a varietní seriál.

(Foto Larry Ellis / Express / Hulton Archive / Getty Images)

Kromě svého vystoupení v televizi si Van Dyke užil také velmi úspěšnou filmovou kariéru. Jeho první filmové vystoupení v roce 1963 bylo adaptací muzikálu „Bye Bye Birdie“, který si zahrál na Broadwayi. Poté hrál v klasickém filmu „Mary Poppins“ od Walta Disneyho (1964). Hraje v něm postavu Berta, který má koketní přízvuk. Pokus Van Dykeho o přízvuk je obecně považován za jeden z nejhorších akcentů ve filmu. Po zbytek šedesátých let hrál v řadě filmů, které se u pokladny hrály velmi špatně, s výjimkou hudební „Chitty Chitty Bang Bang“ (1968). Van Dykeho filmové role ve skutečnosti ovlivnily jeho televizní práci poté, co hrál ve filmu „Dick Tracy“ (1990), kde hraje roli D.A. Fletcherovi, byla mu nabídnuta příležitost hrát roli Dr. Marka Sloana v epizodě „Jake a Fatman“. Nakonec dostal svůj vlastní televizní pořad s postavou Sloana „Diagnosis: Murder“, který probíhal v letech 1993 až 2001. Mnoho členů jeho rodiny, včetně jeho syna Barry Van Dyke a vnuků Shane Van Dyke a Carey Van Dyke, má objevil se v různých epizodách „Diagnosis: Murder“.

Ostatní práce: Kromě toho, že je Van Dyke známým hercem, je také publikovaným autorem. Vydal pět knih: „Altar Egos“ (1967), „Faith, Hope, and Hilarity“ (1970), „These Funny Kids!“ (1975), „My Lucky Life In and Out of Show Business“ (2011), „Keep Moving: And Other Tips and Truths about Aging“ (2015).

Osobní život: V únoru 1948 se Van Dyke oženil se svou první manželkou Margerie Willett, živě v rozhlasové show „Nevěsta a ženich“. Měli spolu čtyři děti. Po dlouhém odloučení se Van Dyke a Willett rozvedli v roce 1984. Poté žil Van Dyke se svou dlouholetou partnerkou Michelle Triolou Marvinovou, dokud nezemřela v roce 2009. Byli spolu více než 30 let. V roce 2012 se Van Dyke oženil s vizážistkou Arlene Silver, která byla v té době o 46 let mladší než on. Van Dyke byl otevřený a hlasitý ohledně svého boje s alkoholismem a předtím byl léčen pro svou závislost v roce 1972. Po většinu svého dospělého života byl také silným kuřákem, ale v roce 2013 odhalil, že opustil a obrátil se na Nicorette gum ovládnout jeho nutkání.

Dick Van Dyke Čistá hodnota

Dick Van Dyke

Čistá hodnota: 50 milionů $
Datum narození: 13.prosince 1925 (95 let)
Rod: mužský
Výška: 6 stop (1,85 m)
Profese: Zpěvák, komik, herec, televizní producent, filmový producent, tanečník, spisovatel, rozhlasový hlasatel, scenárista
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse