Čistá hodnota Cristiana Ronalda

Kolik stojí Cristiano Ronaldo?

Čistá hodnota Cristiana Ronalda: 500 milionů $

Plat Cristiana Ronalda

70 milionů $

Čisté jmění a plat Cristiana Ronalda: Cristiano Ronaldo je portugalský profesionální fotbalista, velvyslanec produktu a podnikatel. V době psaní tohoto článku činí čisté jmění Cristiana Ronalda 500 milionů $. Cristiano je jedním z nejlépe placených bavičů na planetě. V daném roce snadno vydělá 100–150 milionů $ z platu a doložek. Jako příklad lze uvést, že v roce 2020 vydělal 120 milionů $ - zhruba 70 milionů $ z platu a 50 milionů $ z doporučení společností jako Nike, Clear Shampoo a Herbalife.

Cristiano, známý jako jeden z největších fotbalistů všech dob, si získal místo mezi legendami, jako jsou Pele, Maradona a George Best. Také známý jako „CR7“ je často srovnáván s Messim v ohnivé debatě o tom, kdo je nejlepším současným hráčem na světě. Cristiano Ronaldo je na tempu, aby ve své kariéře vydělal více než 1 miliardu dolarů z platu a potvrzení, což je milník, který žádný jiný fotbalista neprošel. Když splní tento výkon, vstoupí do sportovního klubu za 1 miliardu dolarů, který v současné době zahrnuje Floyd Mayweather (1 miliarda dolarů), Michael Schumacher (1 miliarda dolarů), Jack Nicklaus (1,15 miliard dolarů), Arnold Palmer (1,35 miliardy dolarů), Tiger Woods (1,65 miliardy dolarů) a Michael Jordan (2 + miliardy USD).

Časný život

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro se narodil 5. února 1985 na portugalském ostrově Madeira. Jeho matka byla kuchařka a jeho otec byl zahradník a manažer vybavení na částečný úvazek pro místní fotbalový tým. Cristianova rodina nebyla bohatá a sdílel jeden pokoj se všemi svými sourozenci. Jméno „Ronaldo“ přidal ke Cristianovu jménu jeho otec na počest Ronalda Reagana.

Cristiano projevil pozoruhodný talent od mladého věku a ve věku 12 let měl úspěšnou zkoušku se Sportingem v Lisabonu, který ho podepsal jako mladík. Ve věku 14 let opustil školu, aby se mohl plně soustředit na fotbal. To se shodovalo s Ronaldovým vyloučením poté, co hodil židli na učitele. Nebylo to však všechno hladké plavby, protože Cristiano později zjistil, že má závodní srdce - stav vyžadující chirurgický zákrok. Poté, co podstoupil operaci srdce k obnovení jeho srdeční frekvence, se Ronaldo vrátil k tréninku.

Profesionální kariéra

Ve věku 17 let debutoval Cristiano Ronaldo v prvním týmu Sportingu Lisabon a dvakrát zvítězil ve výhře 3: 0. Poté, co Sporting v roce 2003 porazil Manchester United 3: 1, se manažer Manchesteru United Alex Ferguson rozhodl odhodlat mladého hráče podepsat. Ronaldo na začátku příští sezóny podepsal smlouvu s Manchesterem United a podepsal rekordní poplatek za teenagera anglického fotbalu. Debutoval jako náhradník při výhře 4: 0 a jako svůj první gól za Red Devils zaznamenal přímý volný kop.

Ačkoli Ronaldo požádal o přestup v sezóně 2006-2007, pokračoval ve hře za Machester United a zlepšil svůj styl hry v tomto procesu. Během této sezóny vstřelil více než 20 gólů a získal titul v Premier League. V příští sezóně poprvé vyhrál Ligu mistrů a vstřelil 42 gólů, čímž vytvořil nový klubový rekord. Ronaldo strávil v klubu ještě jeden rok pro sezónu 2008-2009.

Ronaldo následně vstoupil do svého dětského klubu Real Madrid za rekordní poplatek za přestup v té době. On skóroval v každém ze svých prvních čtyř zápasů za klub, čímž vytvořil další rekord. Svou debutovou sezónu zakončil v Realu Madrid 33 góly. V příští sezóně se stal prvním hráčem Realu Madrid, který vstřelil více než 40 gólů. V následujícím roce rozbil své předchozí rekordy s 60 góly ve všech soutěžích. Po dalších letech úspěchu zakončil rok 2013 se 69 góly a poprvé vyhrál Zlatý míč. V roce 2018 Ronaldo opustil Real Marid, když vyhrál několik trofejí a vytvořil různé rekordy.

Poté nastoupil do Juventusu a svou debutovou sezónu zakončil 21 góly a 8 asistencemi. V roce 2020 zahájil Cristiano Ronaldo svou druhou sezónu v Juventusu. Ronaldo si také užil úspěšnou mezinárodní kariéru a vyhrál Euro Cup v roce 2016. V portugalských barvách hrál Ronaldo v týmu více vůdčí role a často projevoval mimořádnou vášeň a odhodlání.

(Foto: Alessandro Sabattini / Getty Images)

Výdělky a platy za schválení

Cristiano Ronaldo obvykle vydělává více než 60 milionů dolarů ročně jako základní plat, i když se to v průběhu let as jeho různými kluby měnilo. Mimo pole vydělává na doložkách více než 40 milionů dolarů ročně.

Mezi červnem 2017 a červnem 2018 Cristiano vydělal 108 milionů $: 61 milionů $ z platu a 47 milionů $ z doložek. V období od června 2018 do června 2019 vydělal na své říši 110 milionů dolarů. V následujícím jednoročním období vydělal 120 milionů $.

Jednou z jeho nejlukrativnějších dohod o podpoře značky byla společnost Nike. V listopadu 2016 vyšlo najevo, že Cristiano podepsal s Nike Nike doživotní dohodu v hodnotě 1 miliardy dolarů. Konkrétní podmínky dohody nejsou známy, ale předpokládá se, že dohoda přišla s podpisovým bonusem 100 milionů dolarů.

Kromě toho Cristiano Ronaldo prodává různé značkové výrobky, jako jsou parfémy a oblečení.

Poté, co strávil 9 let v Realu Madrid, podepsal Cristiano Ronaldo v roce 2018 čtyřletou smlouvu s Juventusem, která vyplácí základní plat 64 milionů dolarů.

Styl hry

Cristiano Ronaldo zahájil svou kariéru jako křídlo. Svou rychlostí a trikem porazil hráče v situacích jeden na jednoho a rozdával centry do šestnáctky. Od mladého věku byl také známý svými střeleckými schopnostmi, zejména pokud jde o údery na velké vzdálenosti a volné kopy. Cristiano vyvinul svou vlastní ochrannou známku pro volný kop, který zahrnoval údery středem míče, aby vytvořil nepředvídatelnou dráhu letu.

Později v jeho kariéře hrál Cristiano jako ústřední tradiční útočník. Jak se jeho věk s věkem snižoval, Ronaldo znovu objevil svůj styl hry, aby byl spíše „brankovým pytlákem“ a klinicky skončil uvnitř hrací plochy. Jeho schopnost skórovat z kříže je obzvláště pozoruhodná - buď tyčícími se hlavičkami nebo velkolepými kopy na kole. V posledních letech utrpěly schopnosti volného kopu Cristiana Ronalda.

(Foto: Thananuwat Srirasant / Getty Images)

Ocenění a trofeje

Cristiano Ronaldo je jedním z nejvíce zdobených fotbalistů v historii. Pětkrát vyhrál Ballon D'Or, což je nejvyšší pocta, jaké může jednotlivý fotbalista získat. Čtyřikrát vyhrál Zlatou kopačku, což je trofej pro nejlepšího střelce v různých ligách. Pokud jde o obě tato ocenění, Ronaldo je získal více než kterýkoli jiný evropský hráč.

Od roku 2020 získal Ronaldo v průběhu své kariéry 29 trofejí, včetně šesti ligových titulů, pěti vítězství v Lize mistrů, vítězství v Euro Cupu a vítězství v Lize národů. Když v roce 2018 vyhrál Ligu mistrů, stal se prvním hráčem v historii, který tak učinil pětkrát. Rekordní je i Cristianův rekord v brankách. Od roku 2020 vstřelil během své kariéry za klub a zemi více než 700 gólů. V Lize mistrů vstřelil 128 gólů, což je rekord, a také devět gólů v Euro Cupu - další rekord. Ve věku 35 let patřil Ronaldo k malému klubu hráčů, kteří nastoupili ve více než 1000 zápasech - bez známek odchodu do důchodu.

Čistá hodnota Cristiana Ronalda

Cristiano Ronaldo

Čistá hodnota: 500 milionů $
Plat: 70 milionů $
Datum narození: 5. února 1985 (36 let)
Rod: mužský
Výška: 6 stop (1,85 m)
Profese: Fotbalista, módní podnikatel
Státní příslušnost: Portugalsko
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse