Chris Farley Čistá hodnota

Kolik stojí Chris Farley Worth?

Chris Farley Čistá hodnota: 5 milionů dolarů

Chris Farley čisté jmění : Chris Farley byl americký komik a herec, který měl v době své smrti čistou hodnotu 5 milionů dolarů. Farley je nejlépe známý tím, že je členem obsazení chicagského Second City Theatre a také členem obsazení 'Saturday Night Live'.

Časný život: Christopher Crosby Farley se narodil 15. února 1964 v Madisonu ve Wisconsinu a vyrostl v Maple Bluff. Jeho otec Thomas Farley st. Vlastnil ropnou společnost a jeho matka Mary Anne byla žena v domácnosti. Měl čtyři sourozence: Tom Jr., Kevin, John a Barbara. Jeho bratranec Jim je generálním ředitelem společnosti Ford Motor Company. Mnoho z jeho let strávil jako táborník a poradce v táboře Red Arrow poblíž Minocqua ve Wisconsinu. Chris navštěvoval ve svém rodném městě několik katolických škol, včetně střední školy Edgewood High School, a poté v roce 1986 absolvoval Marquette University s dvojnásobným diplomem v oboru komunikace a divadla. Na Marquette Farley hrál ragby a objevil lásku ke komedii.

Ranná kariéra: Po vysoké škole pracoval se svým otcem ve společnosti Scotch Oil Company v Madisonu. Během práce v ropné společnosti svého otce se začal učit umění improvizační komedie v divadle Ark Improv v Madisonu pod vedením Dennise Kerna a po boku Joana Cusacka, který v té době navštěvoval UW Madison. Farley se pak vydal do Chicaga a vystoupil na Improv Olympic.

Poté pokračoval ve spolupráci se slavnou společností Second City Improv Company, která začala ve stejný den jako Stephen Colbert, nejprve s jejich zájezdovou společností a poté s jejich hlavní scénou do roku 1989. Jako součást hlavní scény společnost Farley hrála člen tří revue: „Bohové musí být líní“, „Bylo to před třiceti lety dnes“ a „Kouření vlajky povoleno pouze ve vstupní hale nebo v cenzuře“.

SNL: Farley byl jedním z nových členů obsazení 'Saturday Night Live' oznámených počátkem roku 1990, spolu s Chrisem Rockem. Farley často spolupracoval s Rockem, stejně jako dalšími členy obsazení Adam Sandler, Tim Meadows a David Spade. Tato skupina začala být známá jako „Bad Boys of SNL“. Mezi oblíbené postavy Farleyho patřil motivační řečník Matt Foley, který postavám často připomínal, že „žil v dodávce u řeky!“ Postavu vytvořil Bob Odenkirk, když spolu s Farleyem pracovali v Second City. Jméno postavy pochází od dlouholetého Farleyova přítele, který se stal katolickým knězem. Manýry postavy byly převzaty z Farleyových dnů jako ragbyový hráč a ve spojení se zvykem trenéra fotbalového trenéra na střední škole dřepět si dolů, aby přednesl rozhovory.

Mezi další slavné postavy, které Farley vylíčil, patřili Todd O'Connor ze Superfans Billa Swerskiho, tanečník Chippendale ve slavném náčrtu s hostujícím hostem Patrickem Swayzem, jednou z „Gap Girls“, obědovou dámou, Bennett Brauer, komentátor víkendové aktualizace, a sám na „Chris Farley Show“, což byla talk show, ve které Farley špatně dělal rozhovory s hosty nebo sledoval náhodné subjekty. Mnoho postav bylo oživeno na ‚SNL 'z jeho dnů v Second City. Farley také provedl zosobnění Toma Arnolda, Andrewa Giulianiho, Jerryho Garcii, Meat Loaf, Carnie Wilson, Rush Limbaugh a mnoha dalších.

Mimo obrazovku se stal Farley dobře znám svými žerty u kanceláří „SNL“. Adam Sandler a Farley často telefonovali z nočních žertů z kanceláří „SNL“ v Rockefellerově centru, Sandler mluvil hlasem staré ženy a Farley prdl do telefonu. Z limuzíny také měsíc auta a dokonce jednou vyprázdnil z okna. Sandler a Farley spolu s mnoha dalšími spolupracovníky byli v roce 1995 z různých důvodů propuštěni ze smluv v „SNL“.

Filmová kariéra: Během svého působení v SNL se Farley stal obrovskou filmovou hvězdou. Jeho filmovým debutem bylo, když hrál ostrahu ve „Wayneově světě“. V roce 1993 hrál mechanika Ronnieho ve filmu „Coneheads“ a jako řidič autobusu měl neidentifikovanou roli ve filmu „Billy Madison“, který řídil Adam Sandler. Kolem tentokrát se také objevil v hudebním videu k singlu Red Hot Chili Peppers „Soul to Squeeze“, což byla píseň uvedená na soundtracku „Coneheads“. Farley se objevil v „Airheads“ v roce 1994. Ve svých prvních dvou hlavních filmech „Tommy Boy“ a „Black Sheep“ Farley hrál s kolegou „SNL“ a blízkým přítelem Davidem Spadem. Filmy zaznamenaly v domácí pokladně obrovský úspěch, každý vydělal kolem 32 milionů dolarů, a získaly velkou kulturu na domácím videu.

Úspěch těchto dvou filmů upevnil Farleyův postoj jako zapůjčitelné hvězdy a v roce 1996 mu byla dána hlavní role filmu „Beverly Hills Ninja“. Farley vyjádřil nespokojenost s „Black Sheep“, což je pokus studia znovu zachytit chemii „Tommy Chlapec.' Výsledkem bylo, že v noci na premiéru filmu „Black Sheep“ došlo k relapsu Farleyho po předchozím zotavení z užívání drog a alkoholu, a proto před zahájením práce na filmu „Beverly Hills Ninja“ vyžadoval další rehabilitaci. Film byl propuštěn v roce 1997 a Farley byl za svou roli nominován na MTV Movie Award za nejlepší komediální výkon. Před smrtí v prosinci 1997 dokončil další dva filmy: „Almost Heroes“ a „Dirty Work“, které vyšly v létě 1998.

Nedokončené projekty: Farley byl původně obsazen jako hlas titulní postavy ve filmu „Shrek“, který nahrával přibližně 80–90 procent dialogů, ale zemřel těsně před dokončením nahrávání. Tvůrci cítili, že by pokračování filmu s Farleym bylo ve špatném vkusu, takže Shrekův dialog zaznamenal bývalý kolega ze SNL Mike Myers. Farley byl navržen pro další hlasovou roli ve filmu „Dinosaur“. Po jeho smrti byla postava přepsána jako žena a hrála ji britská herečka Joan Plowright. V době své smrti Chris jednal s Vince Vaughem ve filmu „The Gelfin“. Role Jima Carreyho ve filmu „The Cable Guy“ z roku 1996 byla původně určena také pro Farley.

Farleyovi byla také nabídnuta role Ishmaela, kterého nakonec hrál Randy Quaid ve filmu „Kingpin“, ale společnost Paramount Pictures byla nucena ji odmítnout, aby mohla hrát ve filmu „Black Sheep“. Farley se měl objevit ve třetím filmu „Ghostbusters“ a autor Dav Pilkey chtěl, aby Farley hrál hlavní roli v potenciálním televizním seriálu založeném na knihách „Captain Underpants“. Navíc v době své smrti Farley hovořil o vedoucí pozici v adaptaci románu „Konfederace hlupáků“. Rovněž vyjádřil zájem o ztvárnění Atuka v adaptaci románu „Neporovnatelný Atuk“. Oba tyto odložené projekty byly údajně prokleté, protože Farley, John Belushi a John Candy byli všichni spojeni s projekty před jejich předčasnou smrtí.

Osobní život: Farley byl po většinu svého dospělého života sužován závislostmi na alkoholu a drogách. V roce 1997 došlo k viditelnému zhoršení Farleyho zdraví, když hostoval v Nickelodeonově filmu „All That“ a také v době, kdy hostoval „SNL“ poprvé v říjnu 1997. V posledních letech svého života Farley 17krát se pokusil o léčbu obezity a zneužívání drog. 18. prosince 1997 byl Farley nalezen mrtvý jeho mladším bratrem Johnem ve svém bytě v Chicagském centru Johna Hancocka. Bylo mu 33 let. Pitva ukázala, že zemřel na předávkování kokainem a morfinem, přičemž významným faktorem je také pokročilé srdeční onemocnění. Soukromý pohřeb se konal pro Farleyho v katolickém kostele Panny Marie Královny míru v jeho rodném městě Madison ve Wisconsinu. Na jeho pohřbu se zúčastnilo více než 500 lidí, včetně mnoha komiků, kteří s ním pracovali na „SNL“. Jeho ostatky byly pohřbeny na hřbitově Resurrection Cemetery v Madisonu.

Chris Farley Čistá hodnota

Chris Farley

Čistá hodnota: 5 milionů $
Datum narození: 15. února 1964 - 18. prosince 1997 (33 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 8 v (1,73 m)
Profese: Herec, komik, kaskadér
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse