Carlos Santana Čistá hodnota

Kolik stojí Carlos Santana Worth?

Čistá hodnota Carlos Santana: 80 milionů $

Carlos Santana čistá hodnota: Carlos Santana je mexický a americký hudebník, který má čistou hodnotu 80 milionů dolarů. V průběhu své dlouhé kariéry měl Santana trvalý dopad na nesčetné sektory populární hudby, s hrstkou masivních komerčních smečů, které přispěly k jeho působivému čistému jmění. Santana je také publikovaným autorem, podnikatelem a je všeobecně uznáván jako jeden z největších virtuózů na elektrickou kytaru, který kdy hrál na tento nástroj.

Časný život: Carlos Santana se narodil 20. července 1947 v Autlánu v Jaliscu v Mexiku. Mladý Santana se zajímal o hudbu od útlého věku, houslím se věnoval, když mu bylo pouhých pět let, poté se věnoval hře na kytaru. v osmi letech. Studoval u svého otce, který pracoval jako hudebník v kapele Mariachi, ale nakonec začal studovat populární americké umělce, jako je Ritchie Valens - v době, kdy rocková hudba ve Mexiku ve skutečnosti nezasáhla. Nakonec se Santana a jeho rodina přestěhovali do San Franciska v Kalifornii a jeho hudební kariéra začala vážně.

Hudební kariéra: Carlos Santana, skladatel a kytarista, získal během své dosavadní kariéry několik cen Grammy, Latin Grammy Awards, Billboard Music Awards a příliš mnoho dalších hudebních cen. Popularizoval latinskoamerický zvuk, který lze nejlépe popsat jako směs rocku, salsy a jazzu na konci 60. a 70. let se svou kapelou Santana. Ale v roce 1966 založil Santana svou první kapelu, známou jako Santana Blues Band, a Santana začal do své práce začleňovat celou řadu různých vlivů z různých žánrů, včetně psychedelických duší jako Sly and the Family Stone a Jimi Hendrix, britské rockové kapely jako Rolling Stones a Beatles, jazzoví umělci jako Miles Davis a John Coltrane a latinští umělci jako Tito Puente a Mongo Santamaría. Všechny tyto různorodé vlivy se promíchaly do toho, co by nakonec vyprodukovalo zvuk Santany, která se svým novým zkráceným názvem vydala své debutové album v roce 1969 s Columbia Records. Po několika personálních změnách, které kapelu nasměrovaly k tvrdšímu rockovému zvuku, byla Santana objednána na dnes již legendárním festivalu Woodstock, který spolu s různými nahrávkami festivalu - včetně oceněného dokumentu známého jednoduše jako Woodstock - významně přispěl k rané popularitě kapely a dodnes si ji užívají fanoušci hudby 60. let.

Následující rok Santana vydala průlomové album kapely, Abraxas a dohromady kapela vydala neuvěřitelných 25 studiových alb od roku 1969 do roku 2019, nad rámec Santanovy práce jako sólového umělce.

Tato sólová alba zahrnují sedm studiových alb, ale Santana se rozhodl vydat většinu svých nahrávek se svou titulní kapelou. Poté, co v následujících desetiletích pokračoval v práci ve své vlastní jedinečné kormidelně kombinující rock, jazz a psychedelii, zažil na konci 90. let, kdy jeho album z roku 1999, znovuoživení popularity a ohlas u kritiků. Nadpřirozený byl obrovský úspěch, prodalo se více než 15 milionů alb pouze v USA a 30 milionů po celém světě. Toto album bylo jedničkou v deseti zemích a získalo osm cen Grammy, včetně alba roku.Ale největším hitem z alba byla spolupráce s jinou úplně jinou kapelou - rockovou skupinou Matchbox 20. Smooth z roku 1999 byla skvělá hitová spolupráce mezi kapelami Matchbox 20 a Santana a dodnes se těší hojnému airplay.

Od úspěchu skupiny Smooth se Santana pohodlně rozrostla do role staršího státníka rockové hudby, který je neustále citován na seznamech největších kytaristů všech dob. V roce 2009 se objevil na finále této sezóny Americký idol po boku dalších legendárních skupin jako KISS a Queen. V roce 2014 vydal své vůbec první album v rodném španělském jazyce s názvem Srdce.

Allen Berezovsky / Getty Images

Další snahy: Santana se během své kariéry soustředil převážně na hudbu, ale podílel se alespoň na jednom obchodním pronásledování: řetězec mexických restaurací zahájil šéfkuchař Roberto Santibañez s několika místy po celém jihozápadě a jihovýchodě USA. Jmenuje se „Maria Maria“, podle jedné z jeho nejslavnějších písní. V roce 2014 debutoval také jako vydaný druhý a pod názvem vydal své paměti The Universal Tone: Bringing My Story to Light .

Osobní život: Od roku 1965, který byl naturalizovaným americkým občanem, strávil většinu svého života manželstvím s Deborah Santanou, která po 34 letech manželství 19. října 2007 podala žádost o rozvod. S odvoláním na „neslučitelné rozdíly“. Měli spolu tři děti jménem Salvador (který je také profesionálním hudebníkem), Stellu a Angeliku. V prosinci 2010 se oženil s Cindy Blackman, bubeníkem Lennyho Kravitze, a oba v současné době žijí společně v Las Vegas v Nevadě - když nejsou na turné, tedy.

Carlos Santana Citát o penězích: '' Směju se, protože znám tajemství života. A tajemstvím života je, že jsem potvrdil svou existenci. Vím, že mám větší cenu než můj dům, můj bankovní účet nebo jakákoli fyzická věc. “

Nemovitost: Carlos Santana v posledních několika letech prokázal, že dává přednost nedávno postaveným domům. V roce 2013 údajně utratil 6 milionů dolarů za dům v moderním stylu v Las Vegas, jen pár bloků od jiného domu se čtyřmi ložnicemi, který si koupil v roce 2010 za 3,5 milionu dolarů, a později jej uvedl na prodej v době, kdy koupil ten druhý doma. Dům se chlubil špičkovou technologií pro ovládání klimatizace, bezpečnost a pohodlí, stejně jako domácí kino a herna mezi mnoha dalšími vymoženostmi. Dům se nachází v extrémně upscale komunitě v Las Vegas na Bear's Best Golf Club a v roce 2013 bylo oznámeno, že 6 milionů dolarů, které utratil za domov, představovalo nejvíce placené za jakoukoli rezidenci na čtvereční stopu za posledních několik let, a také pátý nejvyšší nákup domů ve Vegas v té době. Byl také spojen se sloučeninou pro dvě budovy v San Rafaelu v Kalifornii, jen 20 minut jízdy od jeho starého adoptivního rodného města v San Francisku.

Carlos Santana Čistá hodnota

Carlos Santana

Čistá hodnota: 80 milionů $
Datum narození: 20. července 1947 (73 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 9 v (1,77 m)
Profese: Hudebník, skladatel, kytarista, umělec, kapelník, skladatel filmových partitur, hudební umělec
Státní příslušnost: Mexiko
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse