Čistá hodnota Bruna Marse

Kolik stojí Bruno Mars?

Čistá hodnota Bruna Marse: 175 milionů $

Čisté jmění a výdělek v kariéře Bruno Marse: Bruno Mars je americký zpěvák, skladatel a hudební producent, který má čistou hodnotu 175 milionů dolarů. Bruno Mars si užil podstatnou hudební kariéru s nesčetnými hity. Často také vystupuje v písních jiných umělců a poskytuje vynikající vokály. Je mimořádně úspěšný i po finanční stránce, protože celosvětově prodal více než 130 milionů alb. To z něj dělá jednoho z nejprodávanějších umělců všech dob. Mars se proslavil neuvěřitelně rychle poté, co byla jeho kariéra zahájena v roce 2010, a dnes je uznáván jako jeden z nejvlivnějších hudebníků na světě.

Časný život: Skutečné jméno Bruna Marse je Peter Gene Hernandez a narodil se 8. října 1985 v Honolulu na Havaji. Oba jeho rodiče se věnovali hudbě a setkali se při společném vystoupení. Bruno Mars byl od útlého věku vystaven hudbě a jako malé dítě si získal slávu jako imitátor Elvise. Celá jeho rodina měla kapelu pohromadě a vystupoval jako člen kapely dvě noci v týdnu ve věku šesti let. Měl také rané portrét v 'Líbánkách ve Vegas' a v mladém věku byl uveden na 'The Arsenio Hall Show'.

Když měl Bruno Mars 12, jeho rodiče se rozvedli. Jeho otec nebyl bohatý muž a vzal Bruna spolu se svým bratrem, aby žil odděleně od zbytku rodiny. Často žili v chudých podmínkách kvůli nízkému příjmu svého otce. Během této doby Mars pokračoval v živých Elvisových vydáváních a také se objevil v kapele po boku svých přátel ze střední školy. Marsova sestra nakonec hrála svůj demo kotouč pro producenta v Los Angeles. Poté, co producent projevil zájem o mladý talent, se Bruno Mars po absolvování střední školy přestěhoval do Los Angeles, aby se mohl věnovat hudební kariéře.

Kariéra: Po přestěhování do Los Angeles přijal Bruno Mars pseudonym „Bruno Mars“. „Bruno“ byla jeho dětská přezdívka a přidal „Mars“, aby se vyhnul stereotypům jako latinský umělec. Ačkoli různé nahrávací společnosti, včetně Motown, projevily zájem o Mars, jeho kariéra se rychle zastavila. Aby se mohl posunout vpřed, Mars se začal více soustředit na skládání a produkci. Zažil úspěch při psaní písní pro producenta Brandona Creeda, který použil jednu z písní Marsu pro latinskou skupinu. Během této doby Mars také produkoval písně pro umělce jako Adam Levine a psal písně pro skupiny jako Sugababes.

Roky 2009 a 2010 byly pro Bruna Marse významnými roky a prolomil se poté, co se představil ve filmu „Nic na tobě“ od B.o.B. a 'Billionaire' od Travieho McCoye. Obě tyto písně dosáhly na předních příčkách hitparád a poprvé na mapě uvedly Bruna Marse. Později vydal své první EP na počest tohoto úspěchu s názvem „Je lepší, když tomu nerozumíte.“ Později v roce 2010 začal Mars pracovat na svém debutovém albu Doo-Wops & Hooligans. První singl „Just the Way You Are“ dosáhl na první místo v žebříčcích po celém světě. Další singl z alba „Grenade“ se dostal také na první místo v americkém Billboard Hot 100. Po vydání tohoto úspěšného debutového alba začal Bruno Mars spolupracovat s dalšími významnými umělci, jako jsou Lil Wayne a Snoop Dogg.

„Unorthodox Jukebox“ bylo dalším úspěšným albem Bruna Marse, když vyšlo v roce 2012. Nakonec prodalo více než 6 milionů kopií a představovalo singly jako „When I Was Your Man“. Od roku 2013 do roku 2014 Bruno Mars cestoval po celém světě a v tomto procesu vydělal 156,4 milionu dolarů. V roce 2014 se stal hvězdou poločasové show Super Bowl, což je role, které by se v budoucnu znovu ujal. Na konci roku 2014 se Bruno Mars představil na další neuvěřitelně úspěšné skladbě „Uptown Funk“.

Kevin Winter / Getty Images

Po několika zpožděních vyšlo v roce 2016 další Marsovo album „24K Magic“. Toto album bylo kritiky dobře přijato a obsahovalo skladby jako „That's What I Like“ a „Finesse“. Mars cestoval znovu od roku 2017 do roku 2018. Tentokrát jeho turné zničilo všechny předchozí rekordy a vydělal přes 300 milionů dolarů. V roce 2020 bylo oznámeno, že Mars pracuje na novém albu a celovečerním filmu s Disney.

Hudební styl: Bruno Mars se silně opírá o retro vlivy a vystupuje se svou kapelou The Hooligans. Elvis Presley měl zásadní vliv na Mars - zejména pokud jde o jeho osobnost a veřejný obraz, protože strávil mnoho let vydáváním se za legendární rockovou hvězdu. Také strávil čas vydáváním se za Michaela Jacksona jako mladého umělce a tato legenda měla také velký dopad na Mars - zejména pokud jde o jeho hlasový styl. Ačkoli Bruno Mars má tendenci více gravitovat směrem k R & B, „odmítá vybrat pruh“ a jeho alba jsou často směsicí různých žánrů a hudebních stylů.

Legální problémy: Krátce poté, co Bruno Mars vydal své debutové album, byl zatčen v Las Vegas za držení kokainu. Později se přiznal a nebyl obviněn. Na oplátku se Mars zavázal, že se rok nebude držet potíží, zaplatí pokutu a dokončí 200 hodin veřejně prospěšných prací. Později uvedl, že incident litoval. Bruno Mars byl také předmětem různých soudních sporů o autorská práva, přičemž mnoho starších kapel a vydavatelství prohlašovalo, že si příliš půjčuje z historických písní. „Uptown Funk“ je v tomto ohledu obzvláště pozoruhodný a proti Marsu byla podána řada stížností.

Zisk: Jen v roce 2013 Bruno Mars vydělal 38 milionů $ před zdaněním a výdaji. Plakátovací tabule Odhaduje se, že v průběhu roku 2013 se Mars stal 12. nejlépe placeným hudebníkem na světě. V roce 2014 si to vylepšil příjmem před zdaněním 60 milionů dolarů. Mezi červnem 2016 a červnem 2017 získal Mars 40 milionů dolarů. V období od června 2017 do června 2018 vydělal 100 milionů $. V roce 2018 Forbes uvedl, že Bruno Mars byl nejlépe placeným hudebníkem roku 2017. O rok později vydělal 50 milionů dolarů a získal 54. místo na Forbes seznam 100 nejlépe placených osobností.

Čistá hodnota Bruna Marse

Bruno Mars

Čistá hodnota: 175 milionů $
Datum narození: 8. října 1985 (35 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 4 v (1,65 m)
Profese: Písničkář, hudební producent, tanečník, hudebník, herec, choreograf, hlasový herec
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse