Bruce Lee Čistá hodnota

Kolik stojí Bruce Lee Worth?

Čistá hodnota Bruce Lee: 10 milionů dolarů

Čisté jmění Bruce Lee: Bruce Lee byl čínsko-americký bojovník, instruktor bojových umění a filmová hvězda, která měla v době své smrti v roce 1973 (po očištění o inflaci) čistou hodnotu 10 milionů dolarů. On je široce považován za nejvlivnějšího bojového umělce všech dob, a 20thstoletí kulturní ikona.

Časný život a kariérní začátky: Lee Jun-fan, lépe známý jako Bruce Lee, se narodil v čínské čtvrti v San Francisku v Kalifornii 27. listopadu 1940. On a jeho rodiče, Grace Ho a Lee Hoi-chuen, se vrátili do Hongkongu, když mu byly jen tři roky měsíců starý a byl tam vychováván v Hongkongu s rodinou. Jeho otec byl ve skutečnosti slavnou kantonskou operní hvězdou a prostřednictvím svého otce se Lee v mladém věku seznámil s filmy a uměním. Ve skutečnosti měl svou první roli na obrazovce, když byl ještě dítětem ve filmu „Golden Gate Girl“ (1941), a později spolu se svým otcem hrál ve filmu „The Kid“ (1950) devět let. Pokračoval v hraní a v době, kdy mu bylo osmnáct, se Lee objevil ve dvaceti filmech!

Poté, co se Lee jako teenager v Hongkongu pustil do několika pouličních bitev, jeho rodiče se rozhodli, že potřebuje trénovat bojová umění, získat více disciplíny a nasměrovat svou energii jinam. Začal studovat Wing Chun, když mu bylo šestnáct let, u mistra Wing Chun Yip Mana. Byl také vášnivým tanečníkem cha-cha a v roce 1958 dokonce vyhrál hongkonský šampionát Crown Colony Cha-Cha.

Vzhledem k tomu, že Leeova účast na pouličních bojích souvisejících s gangy rostla a četnost a závažnost se jeho otec rozhodl poslat ho zpět do Spojených států, aby se od násilí vzdalil. Byl poslán žít ke své starší sestře Agnes, která žila s rodinnými přáteli v San Francisku. Později se přestěhoval do Seattlu v roce 1959, poté, co strávil jen několik měsíců v Kalifornii, aby pokračoval ve středoškolském vzdělávání. Poté, co získal středoškolský diplom na Edisonské technické škole v Seattlu, Lee pokračoval ve vzdělávání na University of Washington, ale nakonec v roce 1964 opustil univerzitu, aby se přestěhoval do Oaklandu. V Kalifornii se objevil na různých výstavách bojových umění. Byla to jedna z těchto výstav v Long Beach v roce 1964, která vedla k tomu, že Lee byl pozván televizním producentem Williamem Dozierem na konkurz na roli. Přestože pilot, kterého Lee vyzkoušel, nebyl nikdy zvednut, Dozier v něm viděl potenciál a pomohl mu přistát na dalších konkurzech.

Bruce Lee, také známý jako Lee Jun-fan, se narodil v San Francisku v Kalifornii a část dětství strávil v Hongkongu. Po skončení japonské okupace Hongkongu začal Bruce Lee studovat bojová umění. Začal trénovat ve Wing Chun pod slavným instruktorem Yip Manem. I když byl vynikajícím studentem, velmi se zapletl do života gangů a jeho dědeček se rozhodl poslat ho do Spojených států, aby se dostal pryč z gangů v Hongkongu.

(Foto od Getty Images)

Kariéra: Lee vstoupil do americké televize v roce 1966, kdy hrál roli Kata v televizním seriálu The Green Hornet (1966-1967). To bylo produkováno Williamem Dozierem, a ačkoli to trvalo jen jednu sezónu, show byla významná, protože to byla první tradiční populární americká show, která předvedla a představila bojová umění v asijském stylu.

Poté, co „Zelený sršeň“ skončil, Lee se ocitl bez práce a obrátil svou pozornost zpět k bojovým uměním. Otevřel Institut Jun Fan Gung Fu a vyvinul systém technik, které byly vhodnější pro pouliční boje, než přísnější a formálnější techniky tradičních bojových umění. Nazval tento nový systém, který vyvinul Jeet Kune Do (dále jen „způsob zachycení pěsti“). Tento systém bojových umění se často připisuje tomu, že připravil půdu pro rozvoj moderních smíšených bojových umění (MMA). Pracoval také v různých malých rolích a drobných pracích po celém Hollywoodu, včetně malých rolí na výstavách jako „Here Come the Brides“ a „Blondie“ v roce 1969.

Lee, který nebyl spokojen s malými vedlejšími rolemi, které dostal ve Spojených státech, se vrátil do Hongkongu. Tam byl široce uznáván jako hvězda filmu „Zelený sršeň“, který se v Hongkongu hrál také s velkým úspěchem. On podepsal smlouvu hrát ve dvou filmech produkovaných studiem Golden Harvest, které vedly k filmům „The Big Boss“ (1971) a „Fist of Fury“ (1972). Tyto dva filmy měly obrovský pokladní úspěch a byl schopen vyjednat novou dohodu se Zlatou sklizní a také založit vlastní produkční společnost Concord Production Inc. U svého třetího filmu se Zlatou sklizní získal Lee úplnou kontrolu nad Ve filmu „Way of the Dragon“ (1972) se jako hlavní rival stal americký šampión v karate Chuck Norris.

(Foto: Warner Brothers / Getty Images)

Lee pak začal pracovat na svém čtvrtém filmu Golden Harvest s názvem „Hra smrti“ od srpna do října 1972, ale výroba se v listopadu zastavila poté, co mu byla nabídnuta hlavní role ve filmu „Enter the Dragon“ (1973). -produkce Warner Brothers, Concord a Golden Harvest. Lee neočekávaně zemřel pouhých šest dní před uvedením filmu „Enter the Dragon“. Film celosvětově vydělal odhadovaných 350 milionů dolarů.

Posmrtná práce: V roce 1978 uvedl režisér Robert Clause film „Enter the Dragon“, Leeho nedokončený čtvrtý film Golden Harvest. Před svou smrtí Lee natočil více než 100 minut záběrů, než bylo natáčení zastaveno, a Clause doplnila stávající záběry o archivní záběry Leeho a použití dvojníků k dokončení filmu. Konečný produkt však obsahuje pouze patnáct minut skutečných záběrů Lee. Nevyužité záběry Leeho, které původně natočil pro film „Enter the Dragon“, byly nakonec obnoveny a představeny v dokumentu „Bruce Lee: A Warrior's Journey“ (2000).

Osobní život a smrt: V květnu 1973 Lee zkolaboval, utrpěl záchvaty a bolesti hlavy a lékaři mu diagnostikovali mozkový edém. Dokázali to dostat pod kontrolu, ale on se později v den své smrti opakoval. Zemřel 20. července 1973. Lee se oženil s Lindou Emeryovou a měli spolu dvě děti. Setkali se, zatímco oba byli studenty na Washingtonské univerzitě.

Bruce Lee Čistá hodnota

Bruce Lee

Čistá hodnota: 10 milionů $
Datum narození: 27. listopadu 1940 - 20. července 1973 (32 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 7 v (1,71 m)
Profese: Herec, scenárista, filmový režisér, instruktor bojových umění, filozof, filmový producent, bojový umělec
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse