Brian Williams suspendován bez výplaty na 6 měsíců

Moderátor NBC Nightly News Brian Williams se objeví na autogramiádě 26. října 2011. (CNN)Moderátor NBC Nightly News Brian Williams se objeví na autogramiádě 26. října 2011. (CNN)

LOS ANGELES-NBC News pozastavila Briana Williamse, nejsledovanějšího moderátora večerních zpravodajských služeb ve Spojených státech, na šest měsíců bez platu v důsledku skandálu ohledně zavádějících prohlášení, které vykonával jako hlavní moderátor a vedoucí redaktor NBC Nightly News. o jeho době pokrývající iráckou válku v roce 2003.

Spor o Williamsovy ozdoby zachvátil NBC News od začátku minulého týdne, kdy jeho tvrzení o nepřátelské palbě při jízdě ve vrtulníku zpochybnili iráčtí veteráni. Williamsovo poslední vysílání se uskutečnilo v pátek. Lester Holt bude pokračovat jako náhradní kotva.

Interní sonda NBC News ohledně Williamsových prohlášení o incidentu s vrtulníkem v Iráku a dalších zpráv, které byly od té doby zpochybněny, pokračuje, uvedla NBC.Máme obavy z komentářů, které se objevily mimo NBC News, zatímco Brian hovořil o svých zkušenostech v této oblasti, uvedla prezidentka NBC News Deborah Turness ve zprávě distribuované v úterý večer.

carlos santana & travel, at&t park, 4. září

Generální ředitel NBCUniversal Steve Burke v prohlášení uvedl, že pozastavení bylo závažné a přiměřené, ale také prohlásil, že Williams si zaslouží druhou šanci a my mu fandíme.

Zde je úplná poznámka Turness:

Dnes jsme se rozhodli pozastavit Briana Williamse na pozici šéfredaktora a kotvy NBC Nightly News na šest měsíců. Pozastavení bude bez placení a bude účinné okamžitě. Dnes jsme Briana informovali o našem rozhodnutí dříve. Lester Holt bude i nadále nahrazovat Anchor NBC Nightly News.

Náš přezkum, který vede Richard Esposito úzce spolupracující s generální radou NBC Universal Kimem Harrisem, stále pokračuje, ale myslím si, že je důležité, abyste vás provedli tímto myšlenkovým procesem a dospěli k tomuto rozhodnutí.

Zatímco v pátek 30. ledna 2015 byl v Nightly News, Brian zkreslil události, k nimž došlo v době, kdy se zabýval válkou v Iráku v roce 2003. Pak vyšlo najevo, že při jiných příležitostech udělal Brian totéž, když tento příběh vyprávěl na jiných místech. To bylo špatné a zcela nevhodné pro někoho v Brianově pozici.

Kromě toho máme obavy z komentářů, které se objevily mimo NBC News, zatímco Brian hovořil o svých zkušenostech v této oblasti.

kolik stojí johnny depp

Jako vedoucí redaktor a kotva nočních zpráv je Brian zodpovědný za to, že bude vždy pravdivý a bude vždy udržovat vysoké standardy divize zpráv.

Steve Burke, Pat Fili a já jsme k tomuto rozhodnutí dospěli společně. Cítili jsme, že by bylo špatné ignorovat dobrou práci, kterou Brian odvedl, a zvláštní vztah, který si vytvořil s našimi diváky více než 22 let. Každý den se na něj obrátily miliony Američanů a on byl důležitou a uznávanou součástí naší organizace.

čínský nový rok 2016 las vegas

Jak jistě chápete, bylo to velmi těžké rozhodnutí. Určitě se najdou tací, kteří nesouhlasí. Věříme však, že toto pozastavení je vhodnou a přiměřenou akcí.

Toto bylo těžké období. Ale NBC News je větší než tento okamžik. Pracujete tak tvrdě a každý den se věnujete důležité práci přinášení důvěryhodných a důvěryhodných novinek našemu publiku. Kvůli vám, vaší loajalitě, vašemu odhodlání je NBC News organizací, na kterou můžeme - a měli bychom - být všichni hrdí. Společně to zvládneme.

Steve Burke mě požádal o sdílení následující zprávy.

„Bylo to bolestné období pro všechny zúčastněné a vážíme si vaší trpělivosti, když jsme shromažďovali dostupná fakta. Brian svým jednáním ohrozil důvěru, kterou miliony Američanů vkládají do NBC News. Jeho činy jsou neomluvitelné a toto pozastavení je závažné a vhodné. Brianova životní práce přináší zprávy. Vím, že Brian miluje svou zemi, NBC News a své kolegy. Zaslouží si druhou šanci a my mu fandíme. Brian se se mnou podělil o svou hlubokou lítost a je odhodlán získat zpět důvěru všech. “

PŘÍBUZNÝ:

Zde je to, co víme o kontroverzi Briana Williamse

Brian Williams se dočasně odpojil od zpravodajství NBC

kdy byl James holzhauer na pronásledování

Brian Williams není první velké jméno, které si „špatně pamatuje“ příběh

Brian Williams z NBC si zalhal cestu ke slávě

Zde je návod, jak se příběh Williamsova Iráku v průběhu času měnil