Brandy Norwood Čistá hodnota

Kolik stojí Brandy Norwood Worth?

Čistá hodnota Brandy Norwood: 12 milionů dolarů

Čisté jmění Brandy Norwood: Brandy Norwood je americká herečka, zpěvačka a skladatelka v oboru R&B, skladatelka a hudební producentka, která má čistou hodnotu 12 milionů dolarů. Ve 14 letech podepsala Brandy smlouvu s Atlantic Records. Následující rok (1994) vydala své debutové album, které bylo v USA certifikováno jako čtyřnásobná platina. Po šest sezón hrála Brandy jako hlavní postava v sitcomu Moesha v síti UPN.

Časný život: Brandy Rayana Norwood se narodila 11. února 1979 v McComb v Mississippi. Její otec, Willie Norwood, je zpěvák evangelia a režisér sboru. Její matka, Sonja Norwood, byla okresní manažerkou pro H&R Block. Je starší sestrou zpěváka a herce Raya J. Rappera Snoopa Dogga a jejími bratranci jsou zápasnice WWE Sasha Banks. Brandy začala zpívat prací svého otce s místním církevním sborem. Ve dvou letech předvedla své první sólo evangelia. Její rodina se přestěhovala do Los Angeles v roce 1983. Brandy navštěvovala Hollywood High School Performing Arts Center.

Přestože Brandy pocházela z hudební rodiny, nejprve si vytvořila vlastní zájem o vystoupení, když v sedmi letech objevila a stala se fanouškem Whitney Houston. Začala vstupovat do talentových show v 11 letech a byla součástí pěvecké skupiny pro mládež. Také když jí bylo 11, začala pracovat jako zpěvačka v pozadí s R&B chlapeckou skupinou Immature. S pomocí svých rodičů sestavila demo nahrávku a v roce 1993 podepsala smlouvu s Atlantic Records. Její matka opustila práci, aby zvládla narůstající kariéru své dcery. Brandy vypadla z hollywoodské střední školy po prvním ročníku. Skončila střední školu se soukromými učiteli.

Při práci na svém debutovém albu byla obsazena do sitcomu „Thea“ jako dcera svobodné matky, kterou hraje komička Thea Vidale. Přehlídka trvala pouze jednu sezónu, ale vynesla Brandy nominaci Young Artists Award za vynikající mládežnický soubor po boku svých mladých hvězd.

Angela Weiss / Getty Images

Kariéra: Brandyho debutové album s vlastním názvem trvalo osm měsíců. To bylo propuštěno v září 1994 ke kladným recenzím. Jeden hudební novinář přirovnal Brandyho hlas k „Janet Jacksonové s nižším tónem“ a „zbavené Mary J. Bligeové“. Album vyvrcholilo u čísla 20 na americkém Billboard 200. Debutové album Brandy se prodalo více než šest milionů kopií po celém světě a vytvořilo tři top 10 hitů na Billboard Hot 100: „I Wanna Be Down“, „Baby“ a „Brokenhearted ' První dvě písně dosáhly špičky žebříčku Hot R&B Singles. Posledním byl duet s Waynem Morrisem Boyz II Men's a zasáhl místo číslo dva v hitparádách. Brandy byla nominována na dvě ceny Grammy za nejlepšího nového umělce a nejlepší ženský hlasový výkon R & B. V průběhu příštího roku získala Brandy čtyři ceny Soul Train Music Awards, dvě ceny Billboard Awards a cenu New York Children's Choice Award.

V roce 1995 cestovala jako předskokan pro Boyz II Men. Ve stejném roce napsala písně pro filmy „Batman navždy“ a „Čekání na výdech“. V roce 1996 její spolupráce s Gladys Knight, Chaka Khan a Tamia na filmu „Missing You“ pro film „Set It Off“ vynesla Brandy nominaci na Grammy za nejlepší popovou spolupráci s vokály.

Také v roce 1996 byla Brandy obsazena jako hlavní postava v sitcomu „Moesha“. Hrála dívku z L.A., která se vyrovnávala s tlaky vyrůstání při jednání se svou rodinou, zejména s nevlastní matkou. „Moesha“ měl premiéru na UPN v lednu 1996 a běžel šest sezón. Brandy získala NAACP Image Award za vynikajícího herce / herečku pro mládež.

V roce 1998 vydala Brandy své druhé album „Never Say Never“. Největším hitem alba je Brandyho duet s Monikou ve filmu „The Boy Is Mine“. Tato píseň se stala Brandyho první písní číslo jedna na americkém Billboard Hot 100. Píseň strávila 13 týdnů na vrcholu hitparád Billboard, získala Brandy a Monicu za cenu Grammy za nejlepší R&B výkon dua nebo skupiny s vokálem a stala se nejúspěšnější píseň ženského dua v historii.

V roce 2002 hrála Brandy v reality show „Brandy: Special Delivery“, dokumentující narození její dcery. Její třetí a čtvrté album „Full Moon“ (2002) a „Afrodisiac“ (2004) byla vydána ke kritickému a komerčnímu úspěchu. Působila jako porotkyně první sezóny filmu „Amerika má talent“. Norwoodovo páté album „Human“ (2008) bylo vydáno ke komerčnímu neúspěchu.

V roce 2010 se vrátila do televize jako soutěžící na jedenácté sezóně filmu „Dancing with the Stars“ (ve spolupráci s Maksimem Chmerkovskijem). V soutěži se umístila na čtvrtém místě. Ve stejném roce si zahrála v seriálu „Brandy & Ray J: A Family Business“. V roce 2012 se stala pravidelnou řadou BET série The Game a vydala své šesté album „Two Eleven“ ke kritické chvále. V dubnu 2015 Norwood debutovala na Broadwayi v muzikálu Chicago. Ona hrála va výkonným producentem sitcomu s názvem ‚Zoe Ever After 'na BET, který měl premiéru v lednu 2016.

Brandy prodala více než 40 milionů desek po celém světě, s více než 8,62 miliony alb prodaných v USA, což z ní činí jednu z nejprodávanějších umělkyň všech dob. The Recording Industry Association of America (RIAA) uvádí Norwood jako jednoho z nejprodávanějších umělců ve Spojených státech s 10,5 miliony certifikovaných jednotek v prodeji alb. Její práce jí vynesla řadu ocenění a uznání, včetně ceny Grammy, americké hudební ceny a sedmi hudebních cen Billboard. V době psaní tohoto článku vydala Brandy sedm alb: Brandy z roku 1994, Never Say Never z roku 1998, Full Moon z roku 2002, Afrodisiac z roku 2004, Human z roku 2008, Two Eleven z roku 2012 a B7 z roku 2020. ''

Osobní život: V roce 1996 měla Brandy krátký vztah s Kobe Bryant. Byla jeho plesovým rande na střední škole Lower Merion High School v Ardmore v Pensylvánii.

Ona také chodila s Waynou Morrisem z Boyz II Men, rapperem Maseem a producentem Robertem „Big Bertem“ Smithem. Brandy a Smith tajili svůj vztah až do února 2002, kdy Brandy oznámila, že je těhotná. Rok po narození jejich dcery Sy'rai Iman Smith 16. června 2002 se Brandy a Smith rozešli.

V roce 2003 začala chodit s hráčem NBA Quentinem Richardsonem. Zasnoubili se v červenci 2004. Brandy ukončila své 15měsíční angažmá v říjnu 20o5.

Krátce chodila s rapperem Flo Ridou v roce 2010.

Na konci roku 2012 se zasnoubila s hudebním ředitelem Ryanem Pressem. V dubnu 2014 se Brandy a Press rozešli.

V roce 1997 založili Brandy, Ray J a jejich rodiče Nadaci Norwood Kids Foundation, která pomáhá znevýhodněným a ohroženým mladým lidem v Los Angeles a Mississippi prostřednictvím uměleckých a svépomocných programů.

30. prosince 2006 jela Brandy domů, když byla účastníkem smrtelné dopravní nehody na dálnici 405 v Los Angeles. 38letý řidič Toyota, Awatef Aboudihaj, byl zasažen norwoodským Range Roverem a druhý den zemřel na následky zranění, které při srážce utrpěla. Dálniční hlídka uvedla, že Brandy jela rychlostí přibližně 65 mil za hodinu a neviděla vozidla před ní zpomalit. Aboudihaj narazil do auta před ní a prudce zabrzdil, než se Norwoodovo SUV dostalo do kontaktu s jejím autem. V důsledku nehody byla proti Norwoodovi podána několik soudních sporů. Všechny byly urovnány mimosoudně jejím právním zástupcem.

Brandy Norwood Čistá hodnota

Brandy Norwood

Čistá hodnota: 12 milionů dolarů
Datum narození: 11. února 1979 (42 let)
Rod: ženský
Výška: 5 ft 6 v (1,7 m)
Profese: Zpěvák, filmový producent, hudební producent, skladatel, herec, písničkář, rapper, televizní producent, tanečník, modelka
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse