Bob Dylan Čistá hodnota

Kolik stojí Bob Dylan Worth?

Čistá hodnota Boba Dylana: 350 milionů $

Bob Dylan Čistá hodnota : Bob Dylan je americký zpěvák, skladatel, umělec a spisovatel, který má čistou hodnotu 375 milionů dolarů. Velká část jeho nejuznávanějších děl byla v 60. letech, ačkoli jeho práce trvala pět desetiletí. Od konce 80. let koncertoval pravidelně na turné, které se nazvalo Never Ending Tour.

Je považován za jednoho z nejlepších a nejplodnějších skladatelů všech dob. Jeho písně pokrylo přes 6 000 populárních umělců. Cover verze se často stala populárnější než verze Dylan. Dylanovi to nevadilo. Pokaždé, když byla některá z jeho písní zahrnuta, prodána, streamována, vysílána atd., Dostal zaplaceno. V posledních letech vydělával odhadem 15 milionů dolarů ročně na příjmu ze svého autorského honoráře za katalog písní.

V prosinci 2020 bylo oznámeno, že Bob prodal 100% svého katalogu písní společnosti Universal Music Publishing Group za 300 milionů $. O dva měsíce později byla skutečná prodejní cena odhalena na 400 milionů $.

Časný život a kariérní začátky: Robert Allen Zimmerman, lépe známý jako Bob Dylan, se narodil 24. května 1941 v Duluth v Minnesotě. Jeho rodiče ho prvních šest let svého života vychovávali v těsně uzavřené židovské komunitě v Duluth, než se přestěhoval do rodného města své matky Hibbing v Minnesotě. Tam jeho otec a strýcové z otcovy strany provozovali obchod s nábytkem a spotřebiči. Zatímco Dylan byl studentem na Hibbing High School, založil několik kapel. V roce 1959 se zapsal na University of Minnesota a připojil se k bratrství Sigma Alpha Mu. V době, kdy byl studentem vysoké školy, začal pravidelně vystupovat v kavárně poblíž kampusu, Ten O'Clock Scholar, zapojil se také do okruhu lidové hudby v Dinkytownu.

Po odchodu ze školy na konci prvního ročníku Dylan odcestoval v roce 1961 do New Yorku, aby vystoupil. Právě díky vystoupení a spojení, které během této doby vytvořil, dostal příležitost zahrát na ústní harmoniku na třetím albu Carolyn Hester. Producent alba, John Hammond, byl Dylanem ohromen a podepsal jej pod Columbia Records.

Hudební kariéra: Dylanovo první album „Bob Dylan“ vyšlo v březnu 1962. Nepodařilo se mu získat velkou pozornost a v prvním roce se prodalo pouze 5 000 kopií. Hammond a skladatel Johnny Cash však Dylana podporovali i přes tento neúspěch. Jeho druhé album 'The Freewheelin' Bob Dylan '(1963) představovalo písně s lyrickým materiálem, které se dotýkaly společenských a politických témat, a pomohly mu etablovat se jako uznávaného písničkáře i jako politická osobnost, která sloužila jako hlas pro jeho generace mladých Američanů, kteří se zajímají o věci jako Hnutí za občanská práva a jaderné odzbrojení.

Jeho třetí album „The Times They Are a-Changin“ (1964) pokračovalo v používání politicky nabitých materiálů a později v tomto roce následovalo lyricky abstraktnější „Another Side of Bob Dylan“ (1964). Poté během pouhých 15 měsíců nahrál alba „Bringing It All Back Home“ (1965), „Highway 61 Revisited“ (1965) a „Blonde on Blonde“ (1966). Zejména jeho singl „Like a Rolling Stone“ (1965) z tohoto období je považován za jednu z nejrevolučnějších písní v hudební historii pro svou kombinaci různých hudebních prvků i konfrontační texty. Od té doby Dylan nadále vydává hudbu.

Celkově vydal více než 35 studiových alb, včetně Nashville Skyline (1969), Oh Mercy (1989), Time Out of Mind (1997), Love and Theft (2001) a Rough and Rowdy Ways '(2020). Od 7. června 1988 je Dylan na turné, které se nazývá Never Ending Tour. V 90. a 2000 letech odehrál kolem 100 koncertů ročně. 3000thpřehlídka turné se konala 19. dubna 2019 v rakouském Innsbrucku.

(Foto: Kevin Winter / Getty Images pro AFI)

Dylan se nikdy neomezil pouze na jeden žánr. Zabodoval se a čerpal prvky a inspiraci z mnoha druhů hudby, od folku, rockabilly, country a gospelu, až po rock and roll a blues. Byl popsán jako jedna z nejvlivnějších osobností 20. století, hudebně i kulturně. Byl zařazen do seznamu Čas 100: Nejdůležitější lidé století, kde byl nazýván „mistrovský básník, žíravý sociální kritik a neohrožený, vůdčí duch generace kontrakultury“.

V roce 2008 porota Pulitzerovy ceny ocenila Boba Dylana zvláštním citátem za „jeho hluboký dopad na populární hudbu a americkou kulturu, poznamenaný lyrickými skladbami mimořádné poetické síly“. V roce 2017 byl Bob nositelem Nobelovy ceny za literaturu.

Je jediným zpěvákem / skladatelem, který získal Nobelovu cenu za literaturu díky poezii jeho písní. Mezi další ocenění a uznání, která Dylan získal, patří deset cen Grammy, Zlatý glóbus a Oscara a Prezidentská medaile svobody.

Prodej katalogu písní : V prosinci 2020 prodal Bob 100% svého hudebního katalogu společnosti Universal Music Publishing Group za údajně 400 milionů dolarů. Dohoda zahrnovala více než 600 písní, z nichž některé pravděpodobně patří k nejdůležitějším písemným dílům minulého století. Dohoda zahrnovala takové dylanovské klasiky jako 'Blowin' in the Wind ',' Like a Rolling Stone 'a' The Times They Are A-Changin '.

V té době se významné katalogy jako Dylans prodávaly s 20násobným ročním příjmem. Pokud je to pravda, znamená to, že Dylan vydělával kolem 20 milionů dolarů ročně v licenčních poplatcích z jeho knihy písní.

Další práce a projekty: Kromě svých hudebních aktivit je Dylan plodným vizuálním umělcem. Jeho první veřejná umělecká výstava „The Drawn Blank Series“ byla zahájena v roce 2007 v Kunstsammlungen v Chemnitzu v Německu. Představovalo více než 200 akvarelů a kvašů vytvořených z originálních kreseb Dylana. Mezi další exponáty a rysy jeho uměleckých děl patří „The Brazil Series“, výstava 40 velkých akrylových obrazů v Dánské národní galerii „The Asia Series“, výstava jeho obrazů scény v Číně a na Dálném východě v Gagosian Madison Avenue Galley v New Yorku „The New Orleans Series“ v Palazzo Reale v Miláně a „Face Value“, výstava dvanácti pastelových portrétů mimo jiné v britské National Portrait Gallery v Londýně. Kromě mnoha exponátů svých uměleckých děl vydal Dylan osm knih s jeho obrazy a kresbami.

Osobní život: V roce 1962 Dylan legálně změnil své jméno na Bob Dylan. Byl zapojen do několika vážných vztahů. První byla s Suze Rotolo, umělkyní a dcerou radikálů z Americké komunistické strany. Poté se zapletl s folkovou zpěvačkou Joan Baez a oba často vystupovali společně. V roce 1965 se Dylan oženil se Sárou Lowndsovou. Měli spolu čtyři děti a Dylan také adoptoval Lowndsovu dceru z předchozího manželství. Rozvedli se v roce 1977. V roce 1986 se Dylan oženil s Carolyn Dennisovou, jeho záložní zpěvačkou. Měli spolu jednu dceru, než se v roce 1992 rozvedli.

Bob Dylan Čistá hodnota

Bob Dylan

Čistá hodnota: 350 milionů $
Datum narození: 24. května 1941 (79 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 7 v (1,71 m)
Profese: Básník, autor, písničkář, kytarista, hudebník, mírový aktivista, herec, hudební producent, textař, umělec
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2021
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse