Bob Barker Čistá hodnota

Kolik stojí Bob Barker?

Čistá hodnota Boba Barkera: 70 milionů $

Plat Bob Barkera

10 milionů $ ročně

Bob Barker Čistá hodnota a plat: Bob Barker je bývalý americký televizní herní hostitel a zvířecí aktivista, který má čistou hodnotu 70 milionů dolarů. On je nejlépe známý pro bytí nejdelší hostitel v herní show 'The Price is Right', od roku 1972 do roku 2007.

Časný život: Robert William Barker se narodil 12. prosince 1923 v Darringtonu ve státě Washington. Většinu času trávil vyrůstáním v indiánské rezervaci Rosebud v Mission v Jižní Dakotě a je uveden jako oficiální člen kmene Siouxů v USA Sčítání lidu, 1885-1940. Je to osmý Sioux. Jeho matka byla učitelkou na škole a jeho otec byl předák elektrického vedení.

Barker získal stipendium na basketbal, aby mohl navštěvovat Drury College (nyní nazývanou Drury University) v Missouri. Zatímco tam byl, stal se členem kapitoly Epsilon Beta v bratrství Sigma Nu. Během druhé světové války opustil univerzitu a sloužil jako stíhací pilot u amerického námořnictva, ale než byl přidělen k námořní letce, válka skončila. Po válce se vrátil na vysokou školu a promoval na ekonomii.

Kariéra: Zatímco na vysoké škole, Barker pracoval na rozhlasové stanici KTTS-FM ve Springfieldu. Poté se přestěhoval na Floridu, kde pracoval jako redaktor zpráv a hlasatel na WWPG 1340 AM v Palm Beach (nyní se v Lantaně nazývá WPBR). Nakonec, v roce 1950, se přestěhoval do Kalifornie a dostal vlastní rozhlasovou show v Burbanku s názvem „Bob Barker Show“, která probíhala šest let. Právě v době, kdy hostoval v Kalifornii diváckou účast, si ho všiml producent herní show Ralph Edwards. Následně se Barker přesunul z rozhlasu do televize a v roce 1956 začal hostovat film „Truth or Consequences“. V show pokračoval až do roku 1974.

V roce 1971, když byl ještě hostitelem „Truth or Consequences“, byl vybrán, aby hostil pilota NBC s názvem „Simon Says“. Na začátku roku 1972 se CBS začala zajímat o oživení filmu „Cena je správná“, kterou navrhovali Mark Goodson a Bill Todman. Síť souhlasila, že ji vyzvedne pod podmínkou, že jako hostitel bude vybrán Barker. 4. září 1972 tedy Barker začal hostovat na CBS novou modernizovanou verzi „The Price Is Right“. V této roli pokračoval, dokud neoznámil svůj odchod z pořadu 31. října 2006 a oficiálně odstoupil jako hostitel v roce 2007. Jeho poslední epizoda, která byla vysílána 15. června, byla nahrávána dříve ten měsíc 6. června 2007. Po po odchodu ze show Barker provedl tři zpáteční vystoupení: jednou v dubnu 2009, jednou v prosinci 2013 propagovat svou novou autobiografii, na oslavu svých 90thnarozeniny a jednou v dubnu 2015, za vtip prvního dubna, kdy krátce převzal hostitelské povinnosti od současného hostitele v té době, Drew Carey.

Cena je správný plat : Za poslední desetiletí jeho působení v pořadu činil Barkerův roční plat 10 milionů dolarů.

(Foto: Mark Davis / Getty Images)

Ostatní práce: Bob Barker vytvořil nezapomenutelný portrét ve filmu Happy Gilmore (1996) Adam Sandler . Ve filmu se Sandler a Barker pustí do první bitvy na golfovém hřišti. Boj končí, když Barker vyrazí Sandlera úderem do obličeje. Barker v minulých rozhovorech tvrdil, že neubehne ani jeden den, aniž by ho někdo viděl na veřejnosti a odkazoval na tuto scénu z filmu.

Kromě toho byli Barker a jeho manželka Dorothy Jo částečně pravidelnými účastníky herních show „Tattletales“ a „Match Game“. Objevil se v talk show jako „Dinah!“, „Larry King Live“, „The Arsenio Hall Show“, „The Rosie O'Donnell Show“, „The Ellen DeGeneres Show“ a „The Wayne Brady Show“. Objevil se v reklamách pro značky, jako je State Farm Insurance, a také natáčel reklamu, která podpořila kandidáta Kongresu Republikánské strany Davida Jollyho. Poskytl hlas postavy Boba Barnaclea v animovaném seriálu Nickelodeon „SpongeBob SquarePants“.

Barkerova autobiografie „Priceless Memories“ byla vydána 6. dubna 2009. Obsahuje příběhy a anekdoty z jeho 50leté televizní kariéry i z jeho raného života. Při psaní knihy mu pomohl Digby Diehl, bývalý editor recenzí knih v L.A. Times.

Osobní život: Bob se oženil se svou středoškolskou láskou Dorothy Jo Gideonovou od roku 1945 až do své smrti na rakovinu plic v roce 1981. Barker se nikdy znovu neoženil, ale byl navázán na několik žen, včetně jedné ze slavných „Barkerových krás“ Dian Parkinsonové. Ten vztah trval tři roky.

Aktivismus zvířat : Dnes, i když je oficiálně v důchodu, nadále aktivně podporuje práva zvířat. Bob je vášnivým zastáncem práv zvířat a každou show zakončil slavnou frází „Nezapomeňte nechat své domácí mazlíčky spajlovat nebo kastrovat“.

Bob se účastnil několika protestů proti cirkusům za to, že držel zvířata uvězněná v klecích a nutila je k trikům, často pod silnou sedací.

V roce 2010 daroval Barker 5 milionů dolarů skupině aktivistů za ochranu zvířat Sea Shepherd Conservation Society. Peníze byly použity na nákup lodi, která se nyní používá k zachycení a přerušení japonských velrybářských člunů. Loď byla pojmenována „Můj Bob Barker“:

S.S. Bob Barker (WILLIAM WEST / AFP přes Getty Images)

Skupina pojmenovala svůj další velrybářský interceptor po zesnulém producentovi Simpsonových Samu Simonovi, který během svého života daroval stovky milionů dolarů různým charitativním organizacím pro zvířata a zároveň financoval veganskou organizaci zaměřenou na stravování bez domova, která každý týden živí stovky lidí.

Bob Barker následně zakoupil vrtulník pro společnost Sea Shepherd Society. Rovněž věnoval částku 2,5 milionu USD organizaci PETA na pomoc při budování jejich ústředí v Los Angeles, které se nyní říká „budova Bob Barker“. V roce 2014 utratil 700 000 $ za přesun tří slonů ze zoo v Torontu do přírodní rezervace v Kalifornii.

Bob Barker Čistá hodnota

Bob Barker

Čistá hodnota: 70 milionů $
Plat: 10 milionů $ ročně
Datum narození: 12.12.1923 (97 let)
Rod: mužský
Výška: 6 stop (1,85 m)
Profese: Hostitel herní show, televizní producent, herec, moderátor, stíhací pilot
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020

Výdělky Boba Barkera

  • Cena je správná 10 000 000 $ / rok
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse