Betty White Čistá hodnota

Kolik stojí Betty White Worth?

Čistá hodnota Betty White: 75 milionů $

Čistá hodnota a plat Betty White: Betty White je herečka, komička, autorka a televizní moderátorka z Illinois, která má čistou hodnotu 75 milionů dolarů. Betty White, uznávaná jako jedna ze skutečných průkopnic zábavního průmyslu, má za sebou dlouhou a slavnou kariéru. Je nejdelší televizní bavičkou všech dob s kariérou trvající více než osm desetiletí. Zažila také úspěch ve filmovém světě a během svých úspěšných let ukázala svůj rozsah a všestrannost.

Časný život: Betty Marion White se narodila 17. ledna 1922 v Oak Parku ve státě Illinois. Když byla Betty sotva rok, její rodiče se přestěhovali do Kalifornie. Během Velké hospodářské krize hledal její otec v Los Angeles více příležitostí a snažil se vyjít s penězi prodejem křišťálových rádií, často je vyměňoval za základní předměty.

Zatímco Betty Whiteová chodila na střední školu, velmi se zajímala o skvělé venku. Ačkoli se zpočátku chtěla stát strážkyní parku, brzy se vzdala svého snu, protože ženy v té době nesměly tuto práci přijmout. Místo toho se stala vášnivou spisovatelkou a nakonec vytvořila hru, ve které hrála hlavní roli pro svou středoškolskou dramatickou skupinu. Její zkušenosti ji nadchly pro budoucí kariéru herečky a inspirovala se v té době dalšími slavnými herečkami, například Jeanette MacDonald.

Ranná kariéra: Betty White absolvovala střední školu v roce 1939, ve stejném roce, kdy vypukla druhá světová válka. USA by však do konfliktu nevstupovaly mnoho let a White si po ukončení školy okamžitě našel hereckou a modelingovou práci. Válka však Ameriku dostatečně brzy dostihla a Whiteův časný úspěch jako herečky byl zastaven, protože během své kariéry upřednostňovala službu ve své zemi. Přihlásila se do dobrovolnické služby amerických žen a pomáhala při přepravě vojenského materiálu po Kalifornii.

Po válce se Betty White pokusila proniknout do filmového průmyslu v Los Angeles, ale všechna hlavní studia ji odmítla. Řekli jí, že není dostatečně fotogenická, a tak se místo toho obrátila na rádiový průmysl. Jako rozhlasový umělec White vydělal slušné peníze a brzy se v té době objevil ve velkých rozhlasových pořadech. Nakonec dokonce dostala vlastní rozhlasovou show: Show Betty Whiteové .

Hlavní průlom Betty Whiteové nastal, když v televizním programu z roku 1949 působila jako co-hostitelka pro Al Jarvis Hollywood v televizi . Když Jarvis opustil show v roce 1952, Betty White se stala hlavním hostitelem, improvizovala si cestu šestidenním týdenním plánem a zpívala alespoň jednou za každé vysílání. Ačkoli byla ve světě televize relativním nováčkem, byla za své výkony nominována na cenu Emmy.

V roce 1952 vytvořila Betty Whiteová svou vlastní produkční společnost s pomocí spisovatele a producenta. Bandy Productions, jak se tomu říkalo, později uvedla show s názvem Život s Elizabeth , přičemž Betty White hraje hlavní roli. Debutovala v roce 1953 a Betty White měla plnou kontrolu nad celostátně publikovanou show.

Po úspěchu se Betty White začala objevovat v řadě reklam. V roce 1954 uzavřela dohodu s NBC o vytvoření vlastní televizní talk show, Show Betty Whiteové . Opět měla plnou tvůrčí kontrolu a činila progresivní rozhodnutí, jako je najímání ženské režisérky a pravidelné zařazování afroamerického umělce do show. Přehlídka byla brzy zrušena kvůli problémům se sledováním.

Whiteova další role byla v sitcomu Rande s anděly, a to se ukázalo být jednou z nejkatastrofálnějších rolí její kariéry. Po neúspěchu show v roce 1958, White se objevil v divadelní hře v roce 1959.

V 60. letech obrátila Betty Whiteová pozornost k herním show. Jedna z jejích prvních herních vystoupení byla zapnutá Heslo , na kterou brzy navázaly show jako Pyramida , Jaká je moje linka? a Mám tajemství . Také si zarezervovala svoji první roli v celovečerním filmu Poradit a souhlas .

Frederick M. Brown / Getty Images

Sedmdesátá léta znamenala Whiteovo první vystoupení v nesmírně populární show, Mary Tyler Moore Show . Na konci svého běhu v seriálu vyhrála Betty Whiteová v průběhu své kariéry tři Emmy. Když Mary Tyler Moore Show skončila, White dostala svou vlastní show. Jednalo by se o čtvrtou show s názvem White hosted Show Betty Whiteové , a to bylo zrušeno po jedné sezóně.

V 80. letech si Betty White vysloužila přezdívku „První dáma herních show“ poté, co pořádala koncerty jako Jen muži! Během tohoto desetiletí se také objevila jako herečka na výstavách jako Mamina rodina . Rozhodujícím okamžikem v Whiteově kariéře bylo, když se ujala role Rose Nylund Zlaté dívky . Betty White je dodnes nejlépe známá pro tuto konkrétní roli a za svůj výkon získala další Emmy.

Po skončení roku Zlaté dívky na počátku 90. let si White rezervoval řadu rolí v show jako Ano drahý a Najednou Susan. V roce 2000 se White objevil na výstavách jako Boston Legal a Procvičování . V roce 2010 se White stal nejstarším člověkem, který hostil Sobotní noční život po úspěšné facebookové kampani fanoušků. Ve stejném roce si také rezervovala roli v show Hot v Clevelandu. Bylo oznámeno, že Whiteovi bylo vyplaceno 75 000 $ za epizodu Hot v Clevelandu .

Od roku 2012 do roku 2014 hostila a výkonná producentka Betty White show s názvem Betty White je pryč od svých rockerů , ve kterém starší lidé hrají žerty u mladších generací. V roce 2012 byla White poctěna speciálem NBC TV s názvem 90. výročí narození Betty Whiteové . V roce 2019 se přidala k obsazení Toy Story 4 , vyjadřující postavu hračkového tygra zvaného „Bitey White“.

Osobní život: Betty Whiteová měla dvě krátkodobá manželství, než se setkala s hostitelem herní show Allenem Luddenem v roce 1961. Pár se vzal o dva roky později. Ačkoli Ludden zemřel v roce 1981 na rakovinu žaludku, White se znovu neoženil. Chovala se také jako nevlastní matka tří Luddenových dětí z předchozího manželství, protože jejich matka zemřela také na rakovinu v roce 1961.

Betty White Čistá hodnota

Betty White

Čistá hodnota: 75 milionů $
Datum narození: 17.01.1922 (99 let)
Rod: ženský
Výška: 5 ft 4 v (1,63 m)
Profese: Komik, herec, autor, zpěvák, televizní producent, hlasový herec, spisovatel, moderátor, televizní osobnost
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse