Bernie Madoff Čistá hodnota

Kolik stojí Bernie Madoff Worth?

Čistá hodnota Bernie Madoff: - 17 miliard dolarů

Čistá hodnota Bernie Madoff: Bernie Madoff je americký bývalý podnikatel a bývalý makléř, investiční poradce a finančník, který má čistou hodnotu - 17 miliard dolarů. Je bývalým neexekutivním předsedou akciového trhu NASDAQ a přijatým provozovatelem Ponziho schématu, které je považováno za největší finanční podvod v historii USA. Od září 2020 si odpykává 150letý trest odnětí svobody ve federálním vězení za své trestné činy související s jeho Ponziho plánem.

Časný život: Bernard Lawrence Madoff se narodil v Queensu v New Yorku 29. dubna 1938. Jeho otec Ralph Madoff pracoval jako instalatér a obchodník s cennými papíry a jeho matka Sylvia Muntnerová byla žena v domácnosti. Jeho rodina je židovská a jeho prarodiče emigrovali do Spojených států z Polska, Rumunska a Rakouska. Má dva sourozence, Sondru Weinerovou a Petera Madoffa. Vystudoval Far Rockaway High School v roce 1956 a poté navštěvoval University of Alabama. V Alabamě nastoupil do kapitoly Tau bratrství Sigma Alpha Mu, zůstal tam však pouze rok a poté přešel na Hofstra University v Hempsteadu v New Yorku. V roce 1960 absolvoval univerzitu na Hofstra University s bakalářem umění v politologii. Krátce byl studentem práva na brooklynské právnické fakultě, ale odešel založit vlastní společnost Bernard L. Madoff Investment Securities LLC na Wall Street.

Ranná kariéra: Madoff založil vlastní obchodní firmu Bernard L. Madoff Investment Securities LLC v roce 1960. Začínal jako obchodník s penny a používal 5 000 $ (což je dnes ekvivalent zhruba 43 000 $) z jeho vlastních peněz, které ušetřil při práci na drobných úkolech - pracoval jako instalatér a instalátor postřikovačů. Pěstoval firmu s pomocí svého tchána Saula Alperna, účetního. Alpern nejen pomohl odkázat klienty Madoffovi, ale také mu poskytl půjčku ve výši 50 000 $.

Investiční skandál: 10. prosince 2008 Madoffovi synové řekli úřadům, že jejich otec se jim přiznal, že jednotka správy aktiv jeho firmy byla masivní Ponziho schéma, a dále citovali Madoffa, který to popsal jako „jednu velkou lež“. Následujícího dne agenti FBI Madoffa zatkli a obvinili z podvodu s cennými papíry. Americká komise pro cenné papíry (SEC) dříve prováděla vyšetřování obchodních praktik Madoffa, ale v té době tento masivní podvod neodhalila. Ve skutečnosti se Harry Markopolos, finanční analytik, pokusil informovat SEC o možné podvodné činnosti probíhající v Madoffově firmě. Vypočítal, že Madoffova čísla se nesčítají správně, a měl podezření, že vysoké zisky, o kterých tvrdil, že je schopen doručit, byly ve skutečnosti falešné. Ve své knize „Nikdo by neposlouchal“ (spoluautor s Gaytri Kachroo) dokumentuje své desetileté úsilí přimět vládu, finanční průmysl a tisk, aby pochopili podvod, který Madoff prováděl. Madoffa také unavilo mnoho dalších pracujících v obchodním průmyslu na Wall Street. Žádná z hlavních firem neinvestovala s Madoffem.

Madoffův systém se poprvé začal rozpadat v prvním prosincovém týdnu 2008, kdy potřeboval přijít se 7 miliardami dolarů, aby mohl vyplatit splátky svým investorům. Jeho obvyklým způsobem činnosti bylo vkládání peněz od investorů na jeho obchodní účet a výběr peněz ze stejného účtu, když požadovali odkupy. Jeho problém spočíval v tom, že na konci listopadu měl na svém účtu pouze 234 milionů dolarů, což zdaleka nestačilo na splacení všech vynikajících odkupů, které dlužil lidem. Podle zprávy FBI, jakmile si Madoff uvědomil, že nebude schopen splatit vše, se v prosinci 2008 svěřil svým synům a bratrovi o Ponziho schématu.

12. března 2009 se Madoff přiznal k 11 federálním zločinům a připustil, že přeměnil své podnikání v oblasti správy majetku na masivní Ponziho plán, který nakonec podvedl tisíce investorů z miliard dolarů. Madoff uvedl, že s Ponziho schématem začal na počátku 90. let, avšak federální vyšetřovatelé se domnívají, že podvody začaly již v polovině 80. let a mohly dokonce začít již v 70. letech. Částka chybějící na klientských účtech, včetně vytvořených zisků, byla odhadnuta na přibližně 65 miliard dolarů. 29. června 2009 byl Madoff odsouzen k 150 letům vězení, což je maximální povolený trest. Jeho plánované datum vydání je 14. listopadu 2139.

Osobní život: Madoff se oženil s Ruth Alpernovou, jeho spolužačkou ze střední školy Far Rockaway High School, 28. listopadu 1959. Před založením charitativní nadace Madoff pracoval Alpern v Madoffově firmě na Wall Street. Měli spolu dva syny, Marka a Andrewa. Je smutné, že oba jejich synové zemřeli v roce 2010, když Mark spáchal sebevraždu, a Andrew v roce 2014 zemřel na rakovinu. Oba synové pracovali v obchodní části Madoffovy firmy. Mezi další členy rodiny, kteří ve firmě pracovali, patří Madoffův mladší bratr Peter a neteř Shana Madoff. Podle Ruth se spolu s Madoffem pokusili spáchat na Štědrý den roku 2008 společně sebevraždu. V urovnání s prokurátory po zatčení jejího manžela se Ruth vzdala nároku na aktiva ve výši 85 milionů dolarů a bylo jí ponecháno 2,5 milionu dolarů v hotovosti.

Madoff dříve vlastnil mnoho nemovitostí po celém světě. Patří mezi ně jeho primární bydliště na Manhattanu na Upper East Side, dům v Montauk v New Yorku a sídlo v Palm Beach na Floridě. Ty spolu s mnoha dalšími jeho aktivy vydražila v září 2009 americká maršálská služba.

Bernie Madoff Čistá hodnota

Bernard Madoff

Čistá hodnota: - 17 miliard $
Datum narození: 29.04.1938 (82 let)
Rod: mužský
Profese: Bankéř, umělec důvěry, investiční makléř, finanční poradce, podnikatel, makléř, finančník, investor
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse