Průvodce pro začátečníky po japonských těžkých skalních velikánech Borisovi

Boris (Miki Matshushima)Boris (Miki Matshushima) Boris (Miki Matshushima)

Už 25 let dávají „pow!“ Do silového tria.

A přesto Boris, který ve čtvrtek zasáhne The Bunkhouse Saloon, zůstává jednou z největších kapel, o kterých jste možná nikdy neslyšeli.

Pojďme to změnit.Tito japonští hardrockoví experimentátoři znají několik hranic: metal, punk, pop, folk, avantgardní elektronika-to je jen několik stovek hudebních dotykových kamenů obsažených v Borisově širokém spektru zvuku, který může být krásný a trestající, uklidňující a divoký, někdy najednou.

Jediný společný jmenovatel: Udržují to těžké (Přebírají své jméno podle melodie Melvins).

Boris je intenzivně plodná parta, která vydala 23 studiových alb sama o sobě a také řadu desek s jinými umělci.

Abychom toho tolik strávili, dali jsme dohromady šikovného průvodce pěti záznamy pro začátečníky, který byste měli při seznámení s Borisem vyzkoušet.

Absolutní (1996)

Skutečný citát od rozrušené manželky, která nedávno hrála na pozadí: Co je to za zvuk !? Dělá někdo stavbu venku? Jo, Absolutego je takový druh záznamu. A tak začneme albem Boris, se kterým byste pravděpodobně neměli začínat, pokud meditace s power akordy není součástí vaší každodenní rutiny (a skutečně by měla být). Než byl Sleep’s Jerusalem, standard rockového rocku pro jednopísňové album, existovalo toto nepřerušované, 60minutové avantmetalové mistrovské dílo. Nejprve budete potřebovat trpělivost mnicha, abyste prošli Borisovým debutem, ale cestování s kapelou při stavbě této tyčící se bašty zvuku cihel po cihlách stojí za čas, který jim to trvá, otrávení manželé a vůbec.

Pink (2005)

Tento záznam by mohl udělat z lilku bustu do záchvatů nedobrovolného drcení vzduchové kytary, taková je nutkavá síla riffů (sotva) obsažených uvnitř. Pink je Borisova velká, špatná rocková deska, Quarter Pounder s Cheese jejich diskografie, s přílivovými vlnami kytary, které vše zkreslují zkreslením a šestistrunným badass-ery. Tato nahrávka má všechno: tamburínské bangery se závanem diskotéky (Electric), punkové záchvaty vzplanutí (Nothing Special) a spousty plných banshee vytí (Pink, Woman on the Screen), přičemž Atsuo si zahrál Mitcha Mitchella jako přehřívá tyto písně až do bodu hoření. Pokud jste Borise nikdy předtím neposlouchali, toto je záznam pro začátek. Nezapomeňte si přinést náhradní kochle nebo dvě.

Sun Baked Snow Cave (2005)/Rainbow (2006)

Snad jediná věc, kterou Boris miluje víc než snahu redukovat své oranžové zesilovače na louže krémově zbarvené hlíny, je rušení s přáteli: Vyřadili více než tucet společných vydání, včetně této dvojice alb nahraných se dvěma svými krajany . Sun Baked Snow Cave je třetím ze sedmi záznamů, které Boris vytvořil s hlukovým guruem Merzbowem. Je ideální fólií pro tuto partu: Zde přidává elektronickou texturu k Borisovým blaženějším pasážím, propůjčuje jim pulzující digitální prskání a poté zvyšuje hluk k trestuhodnému pištění, když kytary při vzletu řvou jako jetlinery. Na Rainbow se Boris uvolňuje s kytaristou Michiem Kuriharou, když se pohybují od šimrání, měkkých ukolébavek až po psychedelické foukání s velkým dozvukem, Kurihara vede stejně barevně jako jmenovec alba.

Uctívání zesilovače (1998)

Už jste někdy stáli v dešti a jen ho vzali dovnitř, nechali ho vsáknout přes oblečení a do kůže, cítili plný rozsah síly přírody? Takový je zážitek z této desky, i když s vytrvalým kytarovým dronem místo kapiček vody. Album začíná záměrně a podle toho postupuje, protože Boris nechává každou notu zvonit a zpočátku se pomalu rozplyne, podobně jako se kouřové prsteny ohlašují a poté mizí přímo před vašima očima. Přibližně po pěti minutách první uškrcené vokály narušují relativně klidnou hru, gregoriánské chorály, perkuse rukou a cvrčci mizí v mixu a vystupují z něj, zatímco rekordní odliv a proudění mezi podhodnoceným a zdrcujícím. Udělejte Borisovi kredit zde: Poskytnou vám čas na popadnutí dechu, než ho z vás znovu vyrazí.

Vážení (2017)

Borisova nejnovější deska měla být jejich poslední: Kapela původně zamýšlela Dear jako své rozlučkové album, ale nahrála tolik melodií, další vydání budou připravena. Tenhle začíná s pravdou v reklamě D.O.W.N. -Nadvláda čekajícího hluku, doomální bouře naznačující, jaké by to mohlo být být pohřben v mokrém cementu, předpovídající, co přijde: Toto je Boris v režimu těžkého kovu a odpadu-vše drtí. Samozřejmě zde mění náladu, jako vždy, díky tvrdému odrazu Absolutega a dechové hučení Beyond. Na svém aktuálním turné kapela provádí záznam v celém rozsahu.

Nadace Bunkhouse bude brzy testována.