Aretha Franklin Čistá hodnota

Kolik stojí Aretha Franklin Worth?

Čistá hodnota Arethy Franklinové: 80 milionů dolarů

Čistá hodnota Arethy Franklinové: Aretha Franklinová byla americká zpěvačka, skladatelka a hudebnice, která měla v době své smrti v roce 2018 čistou hodnotu 80 milionů dolarů. Známá je svými hity jako „Respect“, „I Say a Little Prayer“, a „Nikdy jsem nemiloval muže (The Way I Love You)“ a získal jí titul „Queen of Soul“.

Časný život: Aretha Louise Franklin se narodila v Memphisu v Tennessee 25. března 1942. Její matka, Barbara (rozená Siggers), byla zpěvačka a klavíristka a její otec Clarence LaVaughn 'C. L. ' Franklin, byl baptistický ministr a krajský kazatel. Narodila se v rodinném domě na adrese 406 Lucy Avenue, Memphis, Tennessee. Franklin měla mnoho sourozenců, jejichž rodiče měli spolu čtyři děti, kromě dětí, které měli z obou svých předchozích vztahů. Když byly Franklinovi tři roky, celá její rodina se přestěhovala do Buffala v New Yorku a poté se trvale přestěhovala do Detroitu v Michiganu. V Detroi převzal její otec funkci pastora baptistické církve New Bethel.

Franklinovi rodiče měli kamenné manželství, většinou kvůli mnoha nevěrám jejího otce, a oni se nakonec rozešli v roce 1948. Její matka vzala Arethova nevlastního bratra Vaughna a přestěhovala se zpět do Buffala, stále však často navštěvovala své další děti v Detroitu. Zemřela však po infarktu v roce 1952. Franklin a její sourozenci byli vychováváni několika ženami v komunitě, včetně jejich babičky. Franklin navštěvovala severní střední školu v Detroitu, ale během druhého ročníku ji opustila.

Kariéra: Franklin začal zpívat v raném věku v kostele svého otce a začal ji řídit, když jí bylo dvanáct let. Vzal ji na své turné s „karavanem evangelia“, kde zpívala v různých kostelech na silnici, a byl také tím, kdo jí pomohl získat první nahrávací smlouvu s J.V.B. Evidence. Její první singl s J.V.B. Records, „Never Grow Old“, vyšlo v roce 1956, následovalo několik singlů téhož roku spolu s albem „Spirituals“ (1956). Pokračovala v zpěvu a předvádění gospelové hudby a léta trávila v Chicagu na tamním evangelizačním okruhu. V šestnácti letech dokonce absolvovala turné s Dr. Martinem Lutherem Kingem Jr. (později zpívala na jeho pohřbu v roce 1968). Když jí však bylo osmnáct, Franklin se rozhodla, že chce vytvořit kariéru popové hudby.

Franklinův otec jí pomohl přestěhovat se do New Yorku a také jí pomohl připravit demo, které by jí přineslo nahrávací smlouvu s Columbia Records, která ji podepsala v roce 1960. Její první nahrávka s Columbia, singl „Today I Sing the Blues“, byla vydáno v září 1960 a nakonec se dostalo do Top 10 žebříčku Hot Rhythm & Blues Sellers. Franklin vydala své první sekulární album s názvem „Aretha: With the Ray Bryant Combo“ v lednu 1961. Singl „W’t Be Long“ z alba byl jejím prvním singlem, který se dostal na žebříček Billboard Hot 100. Vydala dále několik dalších alb s Columbia, ale bojoval s dosažením skutečného komerčního úspěchu, zatímco na etiketě. Poté, co s nimi vypršela smlouva, se v listopadu 1966 přestěhovala do Atlantic Records. Její první singl s Atlantic, „Nikdy jsem nemiloval muže (The Way I Love You)“, byl velkým hitem a vyvrcholil u č. 9 na vývěsní tabuli Žhavá stovka, což z ní dělá první desítku popového singlu.

(Foto Express Newspapers / Getty Images)

Dnes je Franklin pravděpodobně nejlépe známá svými hity „Respect“, „(You Make Me Feel Like a) Natural Woman“, „Chain of Fools“, „Ain't No Way“, „Think“, „Bridge Over Troubled Water“ , a „Řeknu malou modlitbu“, mimo jiné. Byla první ženou uvedenou do Rock and Roll Hall of Fame. Franklin získala svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy v roce 1979 a v roce 1994 získala medaili z Kennedy Center Honours. Získala 18 cen Grammy v různých hudebních žánrech a dvě čestné ceny. Mnoho z jejích písní dosáhlo „Top 40“ v hitparádách Billboard. Dvacet jejích písní se dostalo na první místo v žebříčku Billboard R & B singles. Je také jednou z nejprodávanějších hudebních umělkyň všech dob a celosvětově prodala 75 milionů desek.

Osobní život: Franklin byla matkou čtyř dětí. Její první dvě děti, Clarence Franklin a Edward Derone Franklin, se narodila Franklinovi, když jí bylo třináct let, respektive patnáct. Vychovávala je její babička a sestra Erma a Franklin je často navštěvoval zpátky v Michiganu. Její třetí dítě, Ted White Jr., se narodilo v roce 1964 Franklinovi a v té době jejímu manželovi Theodoreovi „Tedovi“ Whiteovi. Její nejmladší dítě, Kecalf Cunningham, se narodilo v roce 1970 Franklinovi a jejímu silničnímu manažerovi Kenovi Cunninghamovi.

Franklin byla během svého života dvakrát vdaná. Za svého prvního manžela Teda Whitea se provdala v roce 1961. Rozešli se v roce 1968 a svůj rozvod dokončili v roce 1969. Jejím druhým manželem byl herec Glynn Turman. Vzali se v roce 1978, poté se rozešli v roce 1982 a rozvedli se v roce 1984. V roce 2012 se zasnoubila se svým dlouholetým partnerem Williem Wilkersonem (ve skutečnosti byli zasnoubeni dvakrát dříve), ale zasnoubení později odvolala.

Estate po smrti : Poté, co Franklin zemřel 16. srpna 2018, vyšlo najevo, že dluží IRS mezi 5 a 8 miliony dolarů. Vlastnila velké portfolio nemovitostí, akcií a dalších aktiv, které v květnu 2019 její právníci přesunuli do likvidace. Hodnota jejího katalogu obrazů a písní je také nesmírně cenná, ale představuje mnohem méně likvidní aktiva.

Aretha Franklin Čistá hodnota

Aretha Franklin

Čistá hodnota: 80 milionů $
Datum narození: 25. března 1942 - 16. srpna 2018 (76 let)
Rod: ženský
Výška: 5 ft 4 v (1,65 m)
Profese: Zpěvák, skladatel, herec, umělec, písničkář, hudebník, hudební umělec
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse