Angus Young Čistá hodnota

Kolik stojí Angus Young Worth?

Čistá hodnota společnosti Angus Young: 160 milionů $

Čistá hodnota Angus Young: Angus Young je skotský australský kytarista a skladatel, který má čistou hodnotu 160 milionů dolarů. Young, spoluzakladatel australské hardrockové kapely AC / DC, je známý svými vysoce energickými vystoupeními, uniformami školáků na jevišti a (znovu) popularizací Chucka Berryho „kachní procházky“. AC / DC, 14. nejprodávanější umělec na světě s prodejem přes 200 milionů desek, vydal 16 studiových alb a písně jako „Highway to Hell“, „You Shook Me All Night Long“, „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ a Film „Back in Black“ byl po celá desetiletí základem klasických rockových rozhlasových stanic. Jejich 25x platinové album „Back in Black“ z roku 1980 představuje 50 milionů těchto prodejů a je hodnoceno jako druhé nejprodávanější album všech dob. Časopis „Rolling Stone“ zařadil Anguse na 24. místo na seznamu „100 největších kytaristů“ a Young a jeho spoluhráči z AC / DC byli uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame v roce 2003.

Časný život: Angus Young se narodil jako Angus McKinnon Young 31. března 1955 ve skotském Glasgow. Jeho matka, Margaret, byla žena v domácnosti a jeho otec, William, sloužil jako mechanik letového motoru v Royal Air Force během druhé světové války. Angus je nejmladší z osmi dětí Margaret a Williama a po „velkém zmrazení“ v roce 1963 se rodina přestěhovala do australského Sydney. Young navštěvoval střední školu Ashfield Boys High School, ale vypadl, když mu bylo 15. Několik mladých dětí bylo požehnáno hudebním talentem a Angus se nejprve naučil hrát na banjo (poté, co jej znovu navlékl šesti strunami), poté začal hrát pasivní akustiku kytaru koupil jeho matka. Young koupil svůj první Gibson SG na začátku 70. let a po celou dobu své kariéry pokračoval v používání různých Gibson SG. Gibson mu poděkoval za loajalitu tím, že po něm pojmenoval podpisovou kytaru a v roce 2000 vydal Angus Young SG.

Kariéra: Angus zahájil svou hudební kariéru v kapele Marcus Hook Roll Band, jejíž součástí byli také jeho bratři Malcolm a George. Kapela vydala album „Tales of Old Grand Daddy“ v roce 1973. Young také hrál v kapele Kantuckee (později přejmenované na Tantrum), než v roce 1973 založil s Malcolmem AC / DC. Angus se ujal hlavních kytarových povinností a Malcolm hrál na rytmickou kytaru , a původní sestava kapely také zahrnovala zpěváka Davea Evanse, basistu Larryho Van Kriedta a bubeníka Colina Burgessa. Angus uvažoval o několika scénických kostýmech, jako je Zorro, Spider-Man a parodie na Supermana s názvem Super-Ang, a když jeho sestra Margaret navrhla oblečení pro školáky, zrodil se Youngův podpis. Margaret vytvořila Angusův první školácký kostým, ale poté, co se nakonec rozpadl, začal nosit svou starou uniformu z Ashfield Boys High School.

V září 1974 nahradil Bon Scott Evanse jako vedoucího zpěváka a skupina s ním znovu nahrála svůj první singl „Can I Sit Next To You Girl“. AC / DC debutové album „High Voltage“ vyšlo v únoru 1975 v Austrálii a dosáhlo č. 14 v žebříčku ARIA. Jejich pokračování, T.N.T., z roku 1975 vyvrcholilo na druhém místě a bylo v Austrálii certifikováno 9x platinou. Film „High Voltage“ byl uveden na mezinárodní trh v roce 1976 a v několika zemích získal zlato nebo platinu. V tomto roce kapela také vydala album „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“, které v Austrálii a USA získalo šestinásobnou platinu. S „Highway to Hell“ z roku 1979 dosáhly AC / DC nové úrovně úspěchu a nakonec se dostaly do top 100 na Americké grafy. Bohužel Bon Scott zemřel na otravu alkoholem v únoru 1980 a kapela nahrála své další album „Back in Black“ s Brianem Johnsonem v hlavních vokálech. Album „Back in Black“ se stalo nejúspěšnějším albem AC / DC a pouze „Thriller“ od Michaela Jacksona prodal více kopií.

Zdálo se, že kapela ztrácí popularitu v 80. letech, ale 90. léta The Razors Edge byla v USA, Kanadě a Austrálii 5x platinová. Po „Stiff Upper Lip“ z roku 2000 pokračovaly AC / DC na několik let pauzy a „Black Ice“ z roku 2008 byl okamžitým úspěchem a debutoval na 1. místě v téměř 30 zemích. Malcolm opustil kapelu v roce 2014 kvůli zdravotním problémům a na jeho místo nastoupil synovec Stevie Young. Do roku 2016 Brian Johnson a bubeník Phil Rudd také odešli z AC / DC, takže Angus přijal Axl Rose z Guns N 'Roses, aby nahradil Johnsona ve zbývajících termínech Rock or Bust World Tour.

(Foto: Kevin Winter / Getty Images)

Osobní život: V roce 1979 začal Angus vztah s Ellen Van Lochemovou a o šest měsíců později se vzali. Young je kuřák řetězu, ale celý život byl teetotalerem. Kytarista Tommy Redd, který cestoval s AC / DC, řekl, že když ostatní členové kapely pili alkohol, „Angus vždy pil velkou sklenici čokoládového mléka nebo kávy.“ V roce 2019 Young poskytl dar ve výši 19 260 $ kanadské hokejové rozhodčí Alzheimer Society of Ontario Steve McNeil získával finanční prostředky na počest své matky a Angusova bratra Malcolma (který v roce 2017 zemřel na demenci) bruslením po dobu více než 19 hodin každé město NHL v Kanadě. Young je fanouškem skotského fotbalového klubu Rangers FC.

Ceny a vyznamenání: V roce 2006, „Kerrang!“ redaktor Paul Brannigan ocenil Younga cenou Legend Award časopisu a anketa v časopisu Australian Guitar Magazine z roku 2012 jej označila za „nejlepšího australského kytaristu všech dob“. S AC / DC vyhrál APRA Awards za nejhranější australskou práci v zámoří za ‚Big Gun 'v roce 1995,‚ Highway to Hell' v letech 2009 a 2011 a ‚Rock 'n' Roll Train 'v roce 2010, Angus a Malcolm byli V roce 2010 byla skupina jmenována skladateli roku. Kapela také získala Grammy, cenu Metal Storm, cenu Rock on Request, dvě britské ceny za hudební video, čtyři ceny Classic Rock Roll of Honor a tři ceny ARIA Music Awards. uveden do síně slávy ARIA v roce 1988.

Nemovitost: V roce 2007 Angus a Ellen navrhli třípodlažní sídlo v Ellenině rodném městě, malém nizozemském městečku Aalten. Domov za miliony dolarů zahrnuje nahrávací studio, několik pokojů pro hosty a obrovský dvorek. Mladí také vlastní dům v oblasti Kangaroo Point v Sydney.

Angus Young Čistá hodnota

Angus Young

Čistá hodnota: 160 milionů $
Datum narození: 1955-03-31
Rod: mužský
Výška: 5 ft 2 v (1,575 m)
Profese: Hudebník, skladatel, hudební producent, kytarista, skladatel skóre filmu
Státní příslušnost: Austrálie
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse