Čistá hodnota Andersona Silvy

Kolik stojí Anderson Silva Worth?

Čistá hodnota Andersona Silvy: 8 milionů dolarů

Čistá hodnota a plat Andersona Silvy: Anderson Silva je brazilský umělec smíšených bojových umění, který má čistou hodnotu 8 milionů dolarů. Ve sportovním světě, známý také jako „Spider“, se Anderson Silva stal jedním z nejúspěšnějších bojovníků ve smíšených bojových uměních. Držel titul UFC Middleweight déle než kterýkoli jiný bojovník a mnozí ho považují za největšího bojovníka MMA všech dob.

Časný život: Anderson da Silva se narodil 14. dubna 1975 v Sao Paolu v Brazílii. Anderson nevyrůstal v zámožné rodině a vychovávala ho jeho teta a strýc. Naučil se jiu-jitsu cvičením s ostatními dětmi v jeho sousedství. Nakonec trénoval ve formách jako capoeira, muay thai a taekwondo. Než se stal profesionálním bojovníkem, pracoval Anderson Silva ve společnosti McDonald's. Pracoval také jako spisovatel.

Kariéra: První profesionální boj Andersona Silvy byl v Brazílii. V roce 1997 vyhrál jeden zápas v kategorii welterové váhy a poté pokračoval dalším vítězstvím. Po prohře v roce 2000 Silva vyhrál dalších 9 zápasů. Také generoval bzučení tím, že se stal prvním bojovníkem s nejlepším Hayato Sakurai. Jeho vítězství proti japonskému bojovníkovi vedlo k jeho účasti na Pride Fighting Championships, organizaci se sídlem v Japonsku. Během svého působení v Pride porazil Silva bojovníky jako Carlos Newton a Alex Stiebling. Zdrcující ztráta pro Daiju Takase však téměř způsobila, že Silva opustil MMA. Po vítězství proti Jeremy Horn se Silva připojil k Cage Rage.

V Cage Rage porazil Silva Lee Murraye, než se vrátil do Pride na svůj poslední boj s organizací. Ztráta proti Ryo Chonanovi znamenala, že byl odříznut od Pride. Porazil Tonyho Fryklunda, než byl diskvalifikován za to, že v boji proti Yushin Okami kopal sestřeleného soupeře.

V roce 2006 podepsal Anderson Silva s UFC. Debutoval ohromujícím knockoutovým vítězstvím proti Chrisu Lebenovi pouhých 49 sekund do prvního kola. Na to navázal stejně přesvědčivým vítězstvím nad Richem Franklinem a získal titul střední váhy. Po úspěšné obhajobě titulu proti bojovníkům, jako jsou Nate Marquardt a Dan Henderson, postoupil Silva do lehké těžké váhy, aby porazil Jamese Irvina.

V roce 2008 bojoval Anderson Silva s Patrickem Côtém jako první v řadě neuspokojivých bojů. I když vyhrál, fanoušci byli naštvaní, když viděli, jak se Silva během boje úmyslně vyhýbá kontaktu se svým soupeřem. Totéž udělal i proti Thalesovi Leitesovi, který se hněval jak od fanoušků, tak od Dany Whiteové. V roce 2009 Silva porazil Forresta Griffina uspokojivějším způsobem a vyhrál „Knockout of the Night“.

V roce 2010 způsobil Anderson Silva pro UFC rozpaky, když se posmíval svému soupeři a bez zapojení kroužil kolem osmiúhelníku. I když nakonec zvítězil, fanoušci se začali stavět na stranu jeho soupeře, Demiana Maie, který se alespoň snažil zapojit do boje. Později téhož roku zažil Silva větší výzvu, když bojoval s Chaelem Sonnenem, který Silvu opakovaně zasáhl a čas od času ho sundal. Naštěstí pro Silvu dokázal uniknout s podáním, aby získal vítězství.

Silva navázala na vítězství proti Vitorovi Belfortovi a Yushin Okami. Pokračoval ve vítězství po celý rok 2012, ale jeho nezastavitelná pověst byla zničena, když prohrál s Chrisem Weidmanem. Silva opět začala předvádět ve druhém kole, než byla vyřazena smolařem. Nový zápas také dopadl špatně pro Silvu a brazilský bojovník utrpěl vážné zlomeniny levé nohy poté, co Weidman zkontroloval kop nohou a ukončil boj.

Zranění vyžadovalo rozsáhlý chirurgický zákrok a jeho léčba by trvala měsíce. Silva vyhrál svůj první zápas po návratu do UFC v roce 2015, ale později měl pozitivní test na četné nelegální látky. Poté, co byl Silva suspendován za tento trestný čin, čelil Michaelovi Bispingovi 2016. Prohrál boj jednomyslným rozhodnutím. Znovu prohrál s Danielem Cormierem v roce 2016, ale otočil to vítězstvím nad Derekem Brunsonem v roce 2017. V roce 2019 Silva prohrál s Izraelem Adesanyou a Jaredem Cannonierem, což signalizuje, že jeho kariéra se chýlí ke konci. Od roku 2019 přinesly boje Andersona Silvy téměř 10 milionů prodejů PPV.

Buda Mendes / Getty Images

Styl boje: Anderson Silva je považován za jednoho z nejlepších útočníků v historii UFC - možná the nejlepší. Silva má podivuhodnou schopnost vyhnout se většině (ne-li všem) úderům svého soupeře - občas se jeho soupeři v procesu vysmívá. Silva prošel velkou část své rané kariéry UFC relativně nepoškozený kvůli této nepolapitelnosti.

Zatímco se Silva vyhýbá úderům, udeří také na svého soupeře s neuvěřitelnou účinností a přesností. Drtivá většina jeho stávek najde své stopy. Rovněž dobře přechází pohybem a bez poklesu výkonu může přecházet z southpaw na ortodoxní postoje. Zatímco Silva je považován za lepšího útočníka než na zemi, předložil jedny z nejlepších zápasníků v UFC.

Doporučení: Anderson Silva má dohody o podpoře a sponzorství s různými značkami a organizacemi. To zahrnuje sportovní marketingovou společnost 9INE, fotbalový tým Corinthians v Brazílii a Burger King. Předtím, než opustili UFC, byl sponzorován společností Nike.

Osobní život: Anderson Silva má se svou ženou pět dětí. Stal se americkým občanem v roce 2019. Přestože jej mnozí označili za nejlepšího bojovníka „libra za libru“ v historii UFC, Silva uvedl, že věří, že čest by měla patřit B.J. Pennovi, jeho osobnímu příteli. Anderson Silva má také vášeň pro komiksy.

Čistá hodnota Andersona Silvy

Anderson Silva

Čistá hodnota: 8 milionů $
Datum narození: 14.04.1975 (45 let)
Rod: mužský
Výška: 6 ft 2 v (1,88 m)
Profese: Smíšený válečný umělec, herec
Státní příslušnost: Brazílie
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse