Čistá hodnota Amal Clooney

Kolik stojí Amal Clooney?

Čistá hodnota Amal Clooney: 50 milionů dolarů

Čistá hodnota Amal Clooney: Amal Clooney je britsko-libanonská právnička, aktivistka a autorka se sídlem v Londýně, která má čistou hodnotu 50 milionů dolarů. Přestože dříve pracovala s OSN a britským ministerstvem zahraničních věcí, rezignovala na tuto druhou roli v roce 2020. Od roku 2020 je nyní advokátkou v Doughty Street Chambers. Specializuje se na mezinárodní právo a lidská práva. Mimo svou profesionální kariéru je Amal známá tím, že je manželkou herce George Clooney .

Časný život: Amal Alamuddin se narodila 3. února 1978 v libanonském Bejrútu. Amal (jejíž jméno v arabštině znamená „naděje“) se s rodinou přestěhovala do Anglie, když jí byly dva roky, a usadila se v Buckinghamshire. Její rodina uprchla kvůli libanonské občanské válce, ačkoli její otec se později vrátil do své domovské země v roce 1991. Byla vychována po boku tří sourozenců a jako dítě chodila na dívčí gymnázium.

Po absolvování střední školy Amal navštěvovala St. Hugh's College v Oxfordu. Poté, co získala řadu ocenění za akademickou dokonalost, absolvovala v roce 2000 titul BA v oboru právní věda. V postsekundárním vzdělávání pokračovala v roce 2001 a navštěvovala Právnickou fakultu New York University, aby se připravila na titul LLM. Během studia v New Yorku pracovala u soudkyně Sonia Sotomayor.

Kariéra: Jako kvalifikovaný právník může Alamuddin pracovat ve Velké Británii nebo ve Spojených státech. V roce 2002 byla přijata do baru v New Yorku a následně získala podobnou kvalifikaci v Anglii ve Walesu. Mezi její nejvýznamnější právní práce patřila u mezinárodních soudů v Haagu, včetně Mezinárodního trestního soudu.

Poté, co Amal pracovala v New Yorku pro Sullivan & Cromwell, pracovala jako úřednice u Mezinárodního soudního dvora. Poté pracovala v Haagu pro Úřad státního zástupce zvláštního tribunálu OSN pro Libanon. V roce 2010 se Amal vrátila do Británie, aby pracovala jako advokát. Během tohoto období byla jmenována do řady komisí OSN. Během tohoto období pracovala na několika významných případech. Mezi ně patřila poptávka po dronech z roku 2013. Během těchto let také zastupovala Juliana Assangea a celý Kambodžský stát.

Alamuddin je také uznávanou učitelkou a v letech 2015 až 2016 byla hostující členkou fakulty na Institutu lidských práv na Columbia Law School. Vedla kurzy v oblasti lidských práv a sporů o lidská práva. Kromě toho Amal přednášel o mezinárodním trestním právu na SOAS Law School, The New School, Haagské akademii mezinárodního práva a University of North Carolina.

V roce 2015 zahájil Alamuddin soudní spor jménem arménské vlády, aby získal uznání za arménskou genocidu. Nadále zastupuje Arménii jménem Doughty Street Chambers a kritizovala postoj Turecka jako pokrytecký. Řada tureckých Arménů již dříve vedla kampaň za klasifikaci masakrů z roku 1915 jako genocidy.

Také v roce 2015 Amal podala žalobu proti filipínské vládě za pokračující zadržování bývalé prezidentky Glorie Macapagal-Arroyo. Organizace spojených národů později dospěla k závěru, že zadržení bývalého představovalo porušení mezinárodního práva. Později téhož roku se Alamuddin připojil k právnímu týmu, který bránil Mohameda Nasheeda, bývalého prezidenta Malediv. Nasheed byl odsouzen na 13 let v části toho, co bylo popsáno jako klokanský soud. Později se jí připisovalo posílení demokracie na Maledivách.

(Foto: Kevin Winter / Getty Images)

V roce 2015 byla Amal docela zaneprázdněná, protože pracovala také na takzvaném případě „Hooded Men“. V tomto případě šlo o nelegální metody výslechu používané britskou vládou proti irským občanům. V roce 2016 Amal poprvé vystoupila na půdě OSN a upozornila na trh znásilnění a otroků organizovaný ISIL. Podle Amalu to zahrnovalo online trh s otroky na Facebooku, který existuje dodnes.

V roce 2019 se Amal stala zvláštním vyslancem britského úřadu pro zahraniční věci a Commonwealth a v této roli pracovala na zajištění globální svobody médií. Ačkoli byla touto příležitostí vášnivá, rezignovala v roce 2020 na protest poté, co britská vláda údajně porušila mezinárodní právo v souvislosti s brexitem.

Vztahy: Amal se poprvé zasnoubila s Georgem Clooneym v roce 2014 poté, co se s ním setkala před rokem prostřednictvím společného přítele. Vzali se později v roce 2014 a jejich obřad se konal v Benátkách. Jejich svatba způsobila něco mediálního šílenství. V roce 2017 média opět zuřila, když Amal a George oznámili, že čekají své první dítě. Později téhož roku pár přivítal na světě dvojčata.

Aktivismus: George Clooney a Amal Alamuddin spolupracují na Clooney Foundation, kterou dvojice spoluzaložila v roce 2016. Organizace usiluje o prosazování spravedlnosti po celém světě. Pár také zahájil stipendium Amal Clooneyové, které poskytuje financování jedné libanonské studentce, která se zapsala do dvouletého programu International Baccalaureate.

Nemovitost: Amal a její manžel George Clooney mají rozsáhlé portfolio nemovitostí. Vlastní nemovitosti ve Spojeném království i ve Spojených státech. Mezi jejich nejpozoruhodnější rezidence patří vila v jezeře Como a sídlo v Anglii ve výši 13 milionů dolarů. Clooney vlastní další sídlo ve výši 13 milionů dolarů v italském Laglio a pár také kdysi vlastnil prázdninový dům v mexickém San Lucase.

V roce 2016 si dvojice koupila byt v luxusní budově One Hundred Fifty-Third Street v New Yorku. Přestože náklady na tento byt nejsou známy, střešní apartmá v tomto komplexu má hodnotu 65 milionů dolarů. Některé z jejich méně významných nemovitostí jsou na místech, jako jsou Las Vegas a Studio City. Mnoho z těchto nemovitostí bylo zakoupeno dlouho předtím, než se Clooney oženil s Amal.

Čistá hodnota Amal Clooney

Amal Clooney

Čistá hodnota: 50 milionů $
Datum narození: 3. února 1978 (43 let)
Rod: ženský
Profese: Právník, aktivista, spisovatel, soudní úředník, editor knih
Národnost: Spojené království
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse