4 rock ‘n’ roll záhady, které je stále třeba vyřešit

Písničkářka Carly Simon konečně potvrdila, že ve svém hitu z roku 1972 měla na mysli Warrena BeattyhoPísničkářka Carly Simon konečně potvrdila, že má na mysli Warrena Beattyho v jejím hitu „You‘re So Vain“ z roku 1972. (Jsaon Redmond/Reuters)

Je to jedna z největších záhad rock'n'rollu již více než čtyři desetiletí. Minulý týden se ale Carly Simon nakonec rozlila.

Byl to, potvrzuje, Warren Beatty, kterého měla na mysli ve svém hitu z roku 1972 You Are So Vain.

Přesněji řečeno, Simon ve svých nadcházejících pamětech, Boys in the Trees, říká, že druhá sloka jejího dnes již klasického hudebního diss byla zaměřena na herce, režiséra a bývalého hollywoodského Lotharia:Měl jsi mě před několika lety, když jsem byl ještě docela naivní / Řekl jsi, že jsme vytvořili tak hezký pár / A že nikdy neodejdeš…

Stále neznámé jsou identifikace mužů zmiňovaných v prvním verši (chlapík s meruňkovým šátkem, který vstoupil do party, jako by šel na jachtu) a třetí verš (chlapík, který vyhrál v Saratogě a letěl tryskáčem Lear do Nové Skotsko, které byste chtěli držet dál od své ženy).

Proč nepřijdete úplně čistí? Simon řekl USA Today, že dosud neřekla ani jednomu chlapci (stopu!) O jejich hudebním hanbě, takže by to byl příliš velký šok, příliš chladná a vypočítavá věc, dát to do knihy bez nich vědět.

má stratosféra bazén

Je pravda, že nikoho zvlášť nepřekvapuje, že se ukázalo, že jde o Beatty, která je podle všeho šťastně vdaná od roku 1992 s herečkou Annette Bening.

Také je pravda, že zprávy o 43 let později trochu ztrácejí svůj dopad. Jak twitteroval herec/komik Patton Oswalt: Pro ty, kteří drží skóre - naučili jsme se identitu Watergate’s Deep Throat před identitou subjektu You Are So Vain.

Ale považujte to za alespoň jednu rock ‘n’ roll záhadu vyřešenou. Zde nabízíme několik dalších hudebních záhad, které, jak věříme, čekají na definitivní vyřešení. (Neváhejte přidat svůj vlastní.)

strach a odpor v las vegas debbie reynolds

Co Billie Joe McAllister shodil z mostu Tallahatchie?

Hit 1967 Ode to Billie Joe, Bobbie Gentry, vypráví příběh o odsouzeném adolescentovi jménem Billie Joe McAllister v zlověstných, nepříjemných tónech, podrobnosti o jeho skličující smrti související s rodinou při večeři, která ze své sebevraždy dělá jen prázdnou večeři klábosení.

Texty nenabízejí žádné stopy, jen útržky pověstí a postřehů. Ještě divnější je, že píseň naznačuje vztah mezi mladou vypravěčkou a Billie Joe a poznamenává, že on a někdo, kdo vypadal stejně jako ona, byli viděni házet něco z mostu nedlouho předtím, než Billie Joe zjevně udělal vlastní skok.

Gentry, která píseň také napsala, nikdy nevysvětlila detaily zápletky a údajně uvedla, že nejčastější otázkou, kterou od fanoušků dostává, je, co přesně bylo z mostu vyhozeno.

Film z roku 1975 založený na písni (nazvané Óda na Billyho Joe, s jiným hláskováním jména hlavního hrdiny) se pokusil odpovědět na otázky, ačkoli tyto odpovědi nepocházely od Gentryho, ale od scenáristy Hermana Rauchera (který také napsal Léto roku '42 .). Ale pro hudební fanoušky, kteří považují film za nekanonický, tajemství Billie Joe žije dál.

Fantom opery vstupenky las vegas

Je Lola chlap nebo dívka?

The Kinks '1970 hit Lola zaznamenává romantické setkání v klubu Soho muže a ženy jménem Lola.

Odtamtud začnou být detaily trochu nejednoznačné kvůli textům, které jako by naznačovaly, co se ve skutečnosti může dít (Lola chodila jako žena a mluvila jako muž) a lze je číst více než jedním způsobem (já nejsem nejmužnější muž na světě, ale vím, co jsem, a jsem rád, že jsem muž, a Lola také).

Protože skladatel a frontman skupiny Kinks Ray Davies byl a stále je jedním z nej gramotnějších skladatelů rocku, jazykové zmatky, které vytvořil, jsou určitě záměrné. Davies řekl, že píseň je přesně o tom, jak to zní, a není překvapením, že její vydání obklopily kontroverze a dokonce byla v Austrálii zakázána.

Vzhledem k Daviesovým komentářům můžete Lolu považovat za záhadu vyřešenou, ale připište Lole, že je jednou z nejšikovnějších tajemství rocku.

Kdo je kdo a co je v ‚American Pie‘?

Netrvalo dlouho a v roce 1971 vyšla osobní óda Dona McLeana na rock ‘n‘ roll pro DJe, muzikologa a běžné hudební fanoušky, aby se změnili v jakýkoli rock’n’rollový ekvivalent talmudského učence.

Fanoušci se pokusili rozeznat skutečné postavy představované Šašem a králem a zjistit, zda verš o Satanovi odkazoval na nešťastný koncert Rolling Stones na Altamont Speedway v roce 1969 a především se pokusil určit den, kdy hudba zemřela.

Začátkem tohoto roku McLean trochu prozradil, kdy byl jeho původní rukopis American Pie prodán v aukci. Ale hitová píseň a její tajemné texty zůstávají i dnes jakýmsi Rorschachovým testem pro fanoušky, kteří do ní mohou svobodně vložit svou vlastní rock ‘n’ roll historii.

las vegas show v listopadu 2016

Proč lidé trvají na tom, že si na svatebních hostinách zahrajete „Vždy tě budu milovat“?

Jistě víte, že píseň nazpívala postava Whitney Houstonové postavě Kevina Costnera ve filmu Osobní strážce z roku 1992. A možná víte, že ji napsala Dolly Parton, která v roce 1974 vydala svou vlastní verzi.

zak bagans a holly madison se zasnoubili

Možná jste ale nevěděli, nebo jste si možná neuvědomili, že je to vlastně píseň o ukončení vztahu, nikoli o jeho zahájení.

Vážně, je to přímo v textech:

Pokud bych měl zůstat / byl bych jen v tvé cestě / Takže půjdu, ale vím / Budu na tebe myslet na každém kroku ... / Hořkosladké vzpomínky, to je vše, co si beru s sebou / Takže sbohem / Prosím, neplač / Oba víme, že nejsem to, co ty, potřebuješ.

Jistě, je to krásná, upřímná píseň, protože od Dolly Parton (která ji napsala jako jakési rozloučení s dlouholetým partnerem Porterem Wagonerem) byste nic jiného nečekali.

Ale když vy a vaši novomanželé rozjíždíte nový společný život, možná by bylo lepší najít něco trochu víc, optimistického.

Stejně jako Neon Las Vegas na Facebooku: